Paříž vysílá do Madridu jasný signál: Mbappého vám nikdy neprodáme, musíte počkat do roku 2022

Čas 24. 01. 2020, 14:37 | Autor Laša | Zdrojsport-english.com
Kylian Mbappé
Kylian Mbappé

Kylian Mbappé je snad nejzvučnějším jménem, o němž se nejvíce hovoří s budoucím přesunem do kádru Realu Madrid. Celý transfer však, zdá se zpomaluje neochota Mbappého současného zaměstnavatele, se zástupci madridského klubu vůbec jednat. Katalánský deník Sport dnes dokonce napsal, že Kylian Mbappé bude muset v Paříži dodržet smlouvu a vyčkat do června 2022.

Čím více se blíží termín, kdy Mbappého smlouva v Paříži vyprší, tím více sílí zvěsti o tom, že se Real Madrid pokusí hráče získat již toto přestupové období, přičemž by chtěl vytvořit úderné trio Hazard - Benzema - Mbappé. 

Podle katalánského deníku Sport však toto spojení nebude možné do 30. června 2022, kdy francouzskému útočníkovi vyprší kontrakt s PSG. Lídr Ligue 1 nemá v úmyslu hráče Mbappého formátu prodat, a to i s ohledem na hráčovu neochotu prodloužit v klubu smlovu. 

Ačkoliv by Real Madrid hráče získal již letošní léto, lidem kolem Florentina Péreze je jasné, že vyjednávací pozice s Pařížany ještě není příznivá. Proto zástupci Realu vydají veškeré úsilí při jednáních o přestupu vloží spíše do léta 2021.

Paris Saint-Germain totiž není klubem, který by se dal ukolébat tučnou přestupovou částkou. Takřka neomezené fondy šejků nenutí PSG prodávat hráče ani v případě astronomické nabídky. Své o tom ví například Barcelona, která se loňské léto snažila přivést zpět Neymara. Ztroskotala však na nereálných požadavcích Pařížanů, kteří kromě obří přestupové částky chtěli i několik dalších hráčů z barcelonského týmu jako kompenzaci, což pro katalánský klub bylo nepřijatelné.

Real Madrid však doufá, že v příštím roce by PSG mohlo být dohodě otevřenější. Bude totiž mít poslední možnost z Mbappého přestupu něco získat. V červnu 2022 bude moci do Madridu odejít zadarmo.

Jednou z možností, kterou Real Madrid pro letošek má k dispozici, je obrátit se společně s Mbappém na fotbalovou asociaci FIFA. Ta v jednom z článků, kterými se řídí přestupový trh, umožňuje, že hráč, v případě důvodů může být ze smlouvy vyvázán za peněžitý poplatek, který stanoví asociace. Čili pokud by vážný zájem Realu a Mbappého byl ze strany PSG odmítán, mohl by madridský klub přijít s tímto řízením.

Jak ale uvádí deník Sport, takové jednání je nepravděpodobné, protože by to vážně narušilo vztahy mezi Realem Madrid a Paris Saint-Germain, které jsou dle všeho velice dobré. Navíc by utrpěla i pověst Realu mezi kluby, který by tím získal pověst někoho, kdo se neštítí při získání hráče i asociačního řízení. 

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (7 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!