James Rodríguez získal španělské občanství. Pomůže mu to k návratu do Madridu?

Čas 09. 04. 2019, 15:56 | Autor Laša | Zdrojmarca.com
James Rodríguez
James Rodríguez

Jedním z rébusu blížícího se léta bude otázka Jamese Rodrígueze. Hráči skončí dvouleté hostování v Mnichově. Představitelé bavorského celku se ale příliš nehrnou do možnosti Jamese získat natrvalo a uplatnit na něj opci. Zinedine Zidane o něj neměl zájem při svém prvním angažmá. Uvažování Realu Madrid může změnit fakt, že James konečně získal španělské občanství.

Týmy z La Ligy mohou zaregistrovat pouze tři hráče, kteří nemají občanství v žádné ze zemí Evropské unie. Real Madrid tuto kapacitu na příští rok má, zdá se, zaplněnou. Vedle Viníciuse Júniora zaujmou další dvě místa Éder Militao a Rodrygo Goes.

Prakticky to znamená, že Real Madrid nemůže již hledat posily v žádné ze zemí, která se nachází mimo EU, aniž by daný hráč neměl i unijní občanství.

Ještě donedávna byl tímto hráčem i James, který ale v pondělí získal španělské občanství a může být zaregistrován jako hráč, pocházející z Evropy.

Pro Jamese, který údajně nechce příští rok pokračovat v barvách Bayernu, se však ale nic nemění. Podle deníku Marca o něj Zinedine Zidane nemá nadále zájem. Zizou sice několikrát uvedl, že si je Jamesových kvalit vědom, nezapadá však do jeho koncepce. Real Madrid se mnohem více soustředí na příchod Edena Hazarda.

Jiné zdroje, např. katalánský Sport, v minulosti uváděly, že nyní je Zidane Jamesovu návratu nakloněn. Real Madrid totiž bude muset do některých vytipovaných posil investovat značné finanční prostředky. Návratem Jamese by získal zdarma ofenzivní posilu do zálohy v době kdy je pomalu jasné, že éra Luky Modriće se chýlí ke konci. 

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (23 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!