PŘESTUPY: Inter stanovil cenu za Icardiho, stejně tak Chelsea za Hazarda. Na kolik by hráči přišli?

Čas 18. 03. 2019, 13:15 | Autor S3F1K | Zdrojas.com
Mauro Icardi
Mauro Icardi

Klubový fotbal si nyní odpočine, protože na řadu přišly reprezentační povinnosti. Jenže s blížícím se koncem probíhající sezóny se začínají rozjíždět přestupové spekulace. S Realem je dlouhodobě spojován Eden Hazard, nyní mělo vedení Chelsea určit cenu, za jakou by Belgičana pustilo. V Itálii zase stanovil cenu za Maura Icardiho Inter Milán.

Mauro Icardi

S Realem je samozřejmě spojováno mnoho klasických 'devítek'. Jednou jde o Joviće z Frankfurtu, pak se mluví o Lewandowském z Bayernu, anebo o Icardim z Interu Milán.

Právě poslední jmenovaný je nyní v ideálním fotbalovém věku, je mu čerstvých 26 let. V Interu celkem odehrál 210 zápasů, s bilancí 122+26. Nedávno však přišel o kapitánskou pásku, kdy údajně odmítl nastoupit v evropské lize proti Rapidu Vídeň.

Právě jeho výstřední a někdy až problematické chování dokáže mnoho zájemců odradit, těžko říct, jak by ho zvládl ukočírovat Zidane, pokud by k přestupu došlo, věřme, že ano. Všeobecně se očekává, že Icardi v létě změní dres, dalšími zájemci je Juventus a Neapol, vedení Interu však nechce přímo posilňovat konkurenční kluby. 

Hráč postupně prošel barcelonské týmy do 17, 18 i 19 let, odkud byl poté prodán do Sampdorie. Tam odkopal dvě sezóny a stěhoval se do Milána.

Inter si jeho služby cení na 80 milionů eur, což je velice přijatelná částka. Jeho tržní hodnota je 100 milionů a konkrakt mu běží do konce června roku 2021.

Eden Hazard

Již několikrát Eden potvrdil, že jeho srdce touží potom, zahrát si v Realu Madrid a také pod Zidanem. Jak se zdá, obojí by se mu mohl letos v létě splnit. Sám hráč zůstává klidný, zopakoval obvyklou frázi, že se rozhodne po sezóně. Ale všichni dobře ví, jaký dres by rád od srpna oblékal. 

Podle zdrojů španělského deníku As vedení Chelsea očekává částku pohybující se mezi 100-120 miliony eur. Částka se to může zdát přemrštěná, jelikož Hazardovi příští rok končí smlouva a odešel by tak zadarmo, ale je nutné se na situaci podívat i z druhé strany. 

Hazardovi je 28 let, takže nějakých 5 sezón by na nejvyšší úrovni klidně odkopat mohl, budou-li se mu vyhýbat zranění, klidně i déle. Jeho tržní hodnota podle serveru transfermarkt.com je 150 milionů eur. Hazard je hotový, vyzrálý hráč, který by neměl mít problém se v dresu Realu prosadit. A pokud je na světě někdo, pod kým může Eden ještě vyrůst a naplno prokázat své kvality, tím vyvoleným je bezpochyby jeho idol Zinedine Zidane.

Hazardovi nejvíce sedí pozice levého křídla, kde ještě před pár dny operoval Vinícius. Dokáže ale zahrát i na hrotu, nebo jako falešná devítka. V dresu Chelsea nastoupil k 339 duelům, ve kterých 105krát rozvlnil síť soupeře a 86 branek přímo připravil pro své spoluhráče. Eden je zároveň kapitánem národního týmu, kde nastoupil již k 98 zápasům, co nevidět tedy překročí hranici 100 duelů. V tomto dresu se trefil 27krát.

Nezbývá, než doufat, že k přestupu dojde, osobně si myslím že částka kolem 100 milionů je, 'bohužel' v dnešní době, za takovou fotbalovou kvalitu, prostě normální.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (75 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!