Jednání o přestupu Brahima finišují. Součástí dohody je údajně i „anti-United“ klauzule

Čas 05. 01. 2019, 15:36 | Autor Laša | Zdrojtelegraph.co.uk
Brahim Díaz
Brahim Díaz

Manchester City a Real Madrid se shodli na výši přestupové částky za Brahima. Ta bude nakonec vyšší, než se původně předpokládalo. Ještě včera deníky Marca i As informovaly o 15 milionech eur + dalších 20 milionech s případnými bonusy.

Real Madrid bude muset nakonec zaplatit 17 milionů eur. S různými bonusy by se však částka postupně mohla vyšplhat o dalších 7,2 milionů. Podle anglického deníku Telegraph by přestup mohl být oficiálně oznámen již dnes.

V případě dalšího budoucího transferu talentovaného záložníka vyinkasují Citizens 15 % z přestupové částky. Podle Telegraphu si do smlouvu vnutili i tzv. anti-United klauzuli. Pokud by totiž Real měl v úmyslu hráče prodat do Manchesteru United, získali by Citizens 40 % z přestupové částky.

Brahim Díaz se k přestupu rozhodl ve chvíli, kdy Manchester získal Riyada Mahreze. Tím se mu totiž prakticky zavřely dveře do sestavy.

Manchester o svého hráče přijít nechtěl. Přemlouval jej Pep Guardiola, a nepomohlo ani to, že Brahima zastupuje Pere Guardiola, bratr trenéra City.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (9 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!