Cristiano Ronaldo: Zasloužil jsem si Zlatý míč, ale není to pro mě konec světa

Čas 10. 12. 2018, 14:00 | Autor Laša | Zdrojas.com
Cristiano Ronaldo a Zlaté míče
Cristiano Ronaldo a Zlaté míče

Bývalý hráč Realu Madrid Cristiano Ronaldo poskytl zajímavý rozhovor deníku La Gazzetta dello Sport. Hovořil o Zlatém míči, srovnával Juventus s Realem, a vyjádřil se též na adresu bývalých spoluhráčů či Lionela Messiho.

Zlatý míč

Myslím, že jsem si každý rok zasloužil vyhrát Zlatý míč. Dělal jsem vše pro to, abych ho získal. Ale to, že jsem nevyhrál, neznamená konec světa. Čísla nelžou, ale nemyslete si, že jsem méně šťastný, když jsem nevyhrál. Mám skvělou rodinu i přátele, hraji v jednom z největších klubů na světě. Myslíte, že chodím domů, abych pak brečel? Jsem samozřejmě trochu zklamaný, ale budu pokračovat ve své práci. Gratuluji Modrićovi, zaslouží si to. Uvidíme příští rok. Budu tvrdě trénovat, abych se dostal zpátky na vrchol.

Juventus

Nebylo by férové, kdybych zmínil jen některé hráče, ale celkově musím říct, že tohle je ta nejlepší skupina, se kterou jsem kdy mohl trénovat. V jiných týmech, kde jsem působil, byli jedinci, kteří měli pocit, že jsou něco víc, než ostatní. Ale v Juve to tak není. Všichni jsou na stejné úrovni. Jsou pokorní a chtějí vyhrát. Pokud Dybala nebo Mandžukić nedají branku, pořád jsou šťastní a smějí se. Je to úžasné a já vidím ten rozdíl. V Madridu jsou také pokorní hráči, ale v Juventusu to od nich cítím ještě o něco více. Rozdíl oproti Madridu je ten, že tady jsme jako rodina.

Zápas proti Realu

Pokud by došlo k tomu, že bychom se v Lize mistrů potkali s Realem, nemám z takového zápasu obavy. Minulost je minulost. Nyní jsem hráčem Juventusu a chci s ním uspět v každé soutěži. Nyní musím bojovat za tyto barvy, a pokud by se nám do cesty postavil Real, vydám ze sebe to nejlepší.

Bývalí spoluhráči

Vím, že v médiích se hodně píše o tom, že by Juventus chtěl získat Jamese, Balea, nebo Asensia… Ale abych byl upřímný, Juventus nepotřebuje žádné další hráče. Můžete se na to klidně zeptat prezidenta klubu. V budoucnosti, možná, nevím. Jestli bych v týmu uvítal Marcela? Macelo je silný, a v Turíně otevíráme dveře dobrým hráčům. Marcelo je jedním z nich.

Sázky během tréninků

Nikdy jsem se nevsázel s trenérem Allegrim, ale s Dybalou, Mandžukićem a Khedirou ano. Vsázíme se o pár euro, nebo o lahev dobrého vína. V 99 % sázek jsem vyhrál. V kabině mám sbírku tří lahví vína a 200 – 300 euro.

Messi

Mě Messi neschází. Hrál jsem v Itálii, Španělsku, Anglii a Portugalsku. Všude jsem byl úspěšný, stejně jako u národního týmu. Zatímco Messi zůstal vždy jen ve Španělsku. Možná, že já více scházím jemu. Pro mě je život změna. Rád něco měním. Rád dávám lidem radost. Byl bych samozřejmě rád, kdyby Messi jednou přišel také do Itálie a přijal novou výzvu. Tak jako jsem to udělal já. Ale pokud je ve Španělsku šťastný a nemá důvod nic měnit, respektuji to. Je to fantastický hráč a dobrý kluk, ale mě v Itálii nic nechybí. Toto je můj nový život a jsem tady šťastný.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (55 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!