SPEKULACE: Marcos Llorente během zimního přestupového období odejde na hostování

Čas 20. 11. 2018, 18:50 | Autor Laša | Zdrojmarca.com
Marcos Llorente
Marcos Llorente

V letošní sezóně se Marcos Llorente prozatím marně pere byť jen o malou šanci, aby se dostal během zápasů na trávník. Je druhým nejméně využívaným hráčem Realu, a tak se začíná spekulovat, že v lednu změní barvy. O talentovaného záložníka má zájem celá řada klubů.

Nejprve pár čísel. Za rok a půl, kdy je Marcos Llorente v prvním týmu Los Blancos, nastoupil pouze do 22 zápasů, během nichž odehrál jen 1 164 minut.

V letošní sezóně je na tom ještě více bídně, než v té loňské. V La Lize odehrál jen 11 minut proti Espanyolu. Nastoupil též do jednoho zápasu Copa del Rey. Méně toho odehrál jen věčný marod Jesús Vallejo.

A tak se spekuluje o jeho přesunu. O Llorenteho má přitom zájem vícero týmů v La Lize. Nejvíce asi andaluská Sevilla, jež o něj usilovala již v létě. Tehdy ale Julen Lopetegui jeho přestup zamítl.

V Realu pro něj ale momentálně příliš místa není. Je evidentní, že když je nedostupný Casemiro, sázejí trenéři Los Blancos raději na Daniho Ceballose.

Marcos nechce strávit druhou sezónu čekáním na příležitost, která ne a ne přijít, a proto by se rád vydal na hostování. Šel by tak podobnou cestou, jakou se vydali Theo Hernández, Borja Mayoral, Achraf Hakimi či Raúl de Tomás.

Llorente na sebe výrazně upozornil během hostování v Alavésu v sezóně 2016/17, kdy se zařadil mezi nejlépe hodnocené defenzivní záložníky v lize. V počtu odebraných míčů byl dokonce nejlepší v celé soutěži, a překonal tak i Casemira.

S Alavésem dokráčel až do finále Copa del Rey, a za španělskou jedenadvacítku si zahrál na mistrovství Evropy v Polsku, kde jeho tým došel taktéž do finále.

Právě ale vydařená sezóna, kde naznačil své možnosti, a také skutečnost, že je odchovancem klubu, jej prozatím drží v klubu. Florentino Pérez mu stále věří, že si v budoucnosti vybojuje místo v Realu Madrid. Proto je klub ochoten jej odeslat maximálně na hostování.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (1 příspěvek) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!