SPORT: Real Madrid v lednu přivede útočníka. Seznam možných posil má 6 jmen

Čas 19. 11. 2018, 18:50 | Autor Laša | Zdrojsport-english.con
Karim Benzema proti Celtě
Karim Benzema proti Celtě

Vedení Bílého baletu je rozhodnuto, že v zimním přestupovém okně přivede minimálně jednu posilu. Klub sleduje hlavně ofenzivní hráče. Chce tak vytvořit větší konkurenci v útoku. Real Madrid totiž střílí, oproti Barceloně, poměrně málo branek. Trápí jej nekonzistentní výkony Karima Benzemy, a špatná střelecká produktivita Garetha Balea.

Karim Benzema se v posledních zápasech sice probudil, ale jeho forma je v letošní sezóně jako na houpačce. Přesto je s 10 brankami v 18 zápasech napříč všemi soutěžemi nejlepším střelcem Bílého baletu v probíhajícím ročníku.

Mnohem méně je vedení klubu spokojeno s Garethem Balem. Oblíbenec Florentina Péreze měl být tím, kdo nahradí Cristiana Ronalda. Velšan ale očekávání nepotvrdil, a vedení klubu s ním již dochází trpělivost. Šanci stát se tahounem týmu Bale nevyužil, navíc jej opět trápí svalová zranění.

Třetí ofenzivní zbraní týmu je Mariano. Ten se sice uvedl pěknou brankou v Lize mistrů proti AS Řím, od té doby ale jakoby mu zvlhl střelecký prach a žádný další zásah již nepřidal.

Spoléhat se jen na aktuální formu Benzemy se tak tým nemůže, a vedení tak chce zkvalitnit ofenzivu týmu. Nabízí se mu celá řada zajímavých řešení.

Jednou z možností je přivedení Zlatana Ibrahimoviće. 37letý švédský veterán naposledy udivoval svým uměním v americké MLS. Příchod hráče, který je již na sklonku své kariéry, se může zdát zbytečným. Jenže Zlatan se stane volným hráčem, a tak jeho případné angažmá by Real nic nestálo.

V posledních dnech se v médiích v souvislosti s posilami Los Blancos psalo i o Radamelu Falcaovi. Kolumbijský snajpr je nespokojen v Monaku, kterému se v Ligue 1 zle nedaří, a krčí se až na předposlední příčce.

Falcao v týdnu připustil, že by rád změnil působiště a Real Madrid patřil k jeho oblíbeným týmům. Jenže má v Monaku smlouvu do konce června 2020, takže v tomto případě by musel Florentino Pérez položit na stůl určitý balík peněz. A že by investoval do 33letého hráče, to se nejeví příliš pravděpodobné. Zvlášť když vezmeme v úvahu, že takový Ibrahimović by přišel gratis.

Dalším na seznamu by měl být Edinson Cavani. V Paříži sice hraje, a dává i pravidelně branky, je však jednoznačně ve stínu Mbappého a Neymara. Real Madrid by mohl brát jako novou výzvu. V únoru mu ale bude 32 let, a také on má smlouvu do konce června 2020. Platí tedy zhruba to stejné, jako u Falcaa.

Bílý balet stále ještě nezavrhl ani Maura Icardiho, o nějž měl usilovat již toto léto. Cena argentinského útočníka Interu Milán je 125 milionů euro.

Podle deníku Sport by se ale posila Los Blancos mohla být z La Ligy. Vedení klubu sleduje Borju Iglesiase, který svými brankami táhne Espanyol. V hledáčku je též Maxi Gómez ze Celty Vigo.  

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (13 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!