FIFA: Ronaldo a Messi svojí neúčastí diskreditují fotbal. Chybí jim respekt, přidal se Capello

Čas 26. 09. 2018, 15:00 | Autor Laša | Zdrojfootball-espana.net
Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo

Neúčast Cristiana Ronalda a Lionela Messiho na londýnském galavečeru FIFA, na kterém byli vyhlášeni nejlepší fotbalisté za loňský rok, je podle zástupce organizace diskreditací celého fotbalu. Obě superstar posledních let to schytávají ze všech stran.

V pondělí večer skončila jedna dlouhá dekáda. Desetiletou spoluvládu Ronalda a Messiho na fotbalovém trůnu uťal chorvatský záložník Realu Madrid Luka Modrić. Sesazené krále byste ale na galavečeru hledali marně. Oba se totiž z účasti omluvili.

Deník Marca citoval nejmenovaného člena organizace FIFA, který oba hráče obvinil z nedostatku úcty: „Tím, že se oba dnešního předávání cen nezúčastnili, se dopustili diskreditace celého fotbalu. Možná si to ale ani jeden z nich neuvědomuje.

Přidal se i trenér Fabio Capello: „Je to od nich nedostatek respektu. Kdyby vyhráli, tak by nechyběli. Ale musejí umět přijmout i prohru, a ukázat respekt k vítězi.

Cristiano Ronaldo se omluvil z důvodu nabytého programu. Ve středu čeká na fotbalisty Juventusu zápas proti Bologni.

Messi, jehož branka proti Nigérii z mistrovství světa byla nominována na gól roku, svoji neúčast obhajoval rodinnými důvody.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (23 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!