SPEKULACE: Je Petr Čech klíčem k přestupu Thibauta Courtoise do Realu Madrid?

Čas 20. 07. 2018, 21:45 | Autor Laša | Zdrojmarca.com
Petr Čech
Petr Čech

Červenec se přehoupl do své druhé poloviny a fanoušci Los Blancos s napětím očekávají příchod velké posily. V tomto týdnu se nejvíce spekulovalo o tom, že na Santiago Bernabéu by měla zamířit belgická dvojice z Chelsea – Eden Hazard a Thibaut Courtois. Svoji úlohu v transferu nejlepšího brankáře právě skončeného mundialu by mohl mít i český brankář Petr Čech.

Chelsea se už totiž pomalu smířila s tím, že o Courtoise přijde. Ještě před tím než jej Abramovič uvolní, ale chtějí mít Blues zajištěnou náhradu.

Na seznamu náhradníků měli tři jména. Brazilce Alissona, kterého jim ale ve čtvrtek vyfoukl Liverpool. Druhý zvažovaný, Dán Kasper Schmeichel, dle všeho zůstane věrný barvám Leicesteru. A tak by se Chelsea chtěla obrátit na Petra Čecha.

Situace českého brankáře v Arsenalu není příliš pevná. Nový trenér Gunners Unai Emery si mezi tři tyče přivedl Němce Bernda Lena.

Na stranu druhou Maurizio Sarri, když ještě nebylo jasné, že u Neapole skončí, a zamíří k Chelsea, měl právě českého gólmana vyhlédnutého.

Petr Čech několikrát deklaroval, že prioritou je pro něj setrvání v Premier League. Jeho rodina žije v Londýně, což případnému návratu do Chelsea nahrává.

Ačkoliv se nechal slyšet, že má v Arsenalu stále platnou smlouvu, pokud by Emery učinil jedničku z Lena, ambiciózní český brankář by se s pozicí dvojky nemusel smířit.

Pokud Chelsea přivede náhradu, a zatím to dle spekulací vypadá na návrat Petra Čecha, přestupu Thibauta Courtoise do Realu by už nemělo nic bránit.

Přestupové okno se v Anglii uzavře již za 20 dnů, tedy 9. srpna. Po tomto termínu již anglické kluby nebudou moci přivádět posily, ačkoliv prodávat stále budou moci.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (6 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!