SPEKULACE: James trvá na návratu, Bayern je ochoten jednat, Real jej zřejmě bude muset vykoupit

Čas 18. 07. 2018, 21:50 | Autor Laša | Zdrojmarca.com, espn.com, fichajes.net
James
James

V pondělí televizní stanice ESPN informovala o tom, že se James toto léto nemůže vrátit do Realu Madrid, neboť dohoda mezi kluby nic takového neumožňuje. Vyjádření agentury GestiFute ale neodradilo spekulace novinářů, a téma Jamesova comebacku i nadále rezonuje napříč světovými médii. Následující článek shrnuje to podstatné, co skrze média prosáklo během úterka a středy.

Real Madrid, na žádost Julena Lopeteguiho, nadále hledá možnost, jak Jamese Rodrígueze získat navzdory hostování v Bayernu, které by mělo ještě rok trvat. Mnichovský klub navíc může hráče po 30. červnu za relativně nízkou částku vykoupit.

Jak se ale zdá, k dohodě mezi oběma kluby by přeci jen dojít mohlo. Bayern Mnichov totiž Jamese nechce držet proti jeho vůli. Jak média uvádějí, oba kluby spolu mají nadstandardně dobré vztahy.

V minulých letech se z Mnichova do Madridu vydal např. Toni Kroos. Opačným směrem se putoval pro změnu Xabi Alonso, a loni i James. Ani v jednom případě ale nešlo o závratné částky.

Pro novináře je to známka toho, že Real a Bayern nechtějí zbytečně hnát ceny za hráče do závratných výšin, a navzájem si komplikovat život na přestupovém trhu.

Nový trenér Bayernu Nico Kovač je ale ochoten Jamese nechat jít. V mnoha médiích proběhla během úterý a středy informace, že bavorský klub již hledá náhradu. Zprávu dokonce zveřejnila i španělská mutace ESPN. Jen připomeňme, že stejná stanice ještě v pondělí uváděla, že Jamesův návrat je téměř vyloučený.

Bayern již letos posilu do zálohy získal, když zdarma přivedl Leona Goretzku ze Schalke. Navíc inkasoval od Juventusu 40 milionů euro za Douglase Costu.

Nově se objevují informace (zatím mimo deníky jako Marca či As), že by Real Madrid měl Bayernu za předčasné ukončení hostování zaplatit stejnou částku, za kterou mohl James do Mnichova příští rok přestoupit, tedy 35 milionů euro. Finance na novou posilu do zálohy by tedy německý mistr mít měl.

Do celé skládanky poté jiná média přidávají jméno Matea Kovačiće. Bílý balet stanovil částku za něj do výše 90 milionů euro. Stříbrný medailista letošního mundialu by mohl být součástí celé operace. Trenér Kovač totiž má o svého krajana zájem. Real mimochodem v úterý odmítl nabídku za Matea od Manchesteru City.

V úterý večer Marca přinesla zprávu, že James Rodríguez velmi stojí o návrat, a již pověřil svého agenta Jorgeho Mendese, aby zahájil s Bayernem jednání o možnosti ukončení hostování. Míč by tedy měl být na straně Mnichova. 

Pokud ale uvážíme, že za Jamese dal Real v létě 2014 Monaku 75 milionů euro, a nyní, v případě dohody s Bayernem, by musel další částku přidat, za předpokladu, že to bude minimálně oněch zmíněných 35 milionů euro, stal by se Kolumbijec v součtu nejdražší posilou v historii klubu. 

Vše je ale prozatím v rovině spekulací. Pouze Jamesův otec uvedl, že jeho syn o návratu uvažuje. Real, Bayern ani hráč nevydali oficiální prohlášení. Do té doby se zřejmě dočkáme mnoha dalších informací a uslyšíme o různých částkách.

Server fichajes.net ale upozorňuje, že by se Bílý balet neměl za opětovným získáním Jamese hnát za každou cenu. Lopetegui musí mít jasný plán, jak kreativního Kolumbijce využije, a zároveň tak neohrozí pozici Marca Asensia a Isca v týmu.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (53 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!