ESPN: Smlouva o hostování Jamese nepočítá s předčasným návratem do Realu, uvedla agentura

Čas 16. 07. 2018, 18:15 | Autor Laša | Zdrojespn.com
James
James

V uplynulém týdnu deník Marca zveřejnil informaci o údajném zájmu Jamese Rodrígueze po návratu do Realu Madrid. Televize ESPN se na možnost předčasného ukončení hostování v Bayernu tázala u Jamesovy agentury GestiFute. Naděje Realu nejsou příliš velké.

Podle informací, které ESPN uvedla, by James měl dodržet dohodu o hostování v Bayernu, a v týmu německého mistra by měl setrvat ještě minimálně sezónu. Předčasné ukončení hostování totiž nebylo mezi kluby vyjednáno.

GestiFute nevyloučila, že by James měl na návratu zájem. Televizi ale potvrdila, že v dohodě mezi oběma kluby není ani zmínka o tom, že by hostování mohlo být ukončeno dříve než po dvou letech.

Real Madrid dle dohody obdrží za každý rok, kdy James v Německu hostuje, od Bayernu 5 milionů euro. Na konci června 2019 pak může bavorský celek aktivovat opci, a za 32 milionů euro Jamese získat.

James se do hlavního města Španělska vydal po povedeném mistrovství světa v roce 2014. Real Madrid za něj tehdy vysázel 80 milionů euro. Nastoupil do 111 zápasů, během kterých vstřelil 36 branek a na 39 přihrál.

Po skvělé první sezóně se mu ale osudným stalo angažování Zinedina Zidana na pozici hlavního trenéra. Kolumbijský špílmachr nezapadal do jeho koncepce, a z Jamese se stal střídající hráč.

V případě, že by Bayern uplatnil opci, by se tak Jamesovo účinkování stalo pro klub ztrátovým.

Real Madrid se ale podle některých zdrojů nehodlá vzdát. V Madridu věří, že vše je jen o dohodě, a pokud James opravdu touží po návratu, Bayern by mu v tom neměl bránit.

Je ale jasné, že zadarmo Jamese určitě nezíská. Pokud by jej chtěl získat už letos, musel by nějak vykompenzovat předčasné ukončení smlouvy.

Jiné zdroje uvádějí, že Bayern bude o Jamesovi ochoten jednat, ale bude požadovat Matea Kovačiće.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (17 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!