Chelsea zvyšuje požadavky. Real možná bude muset udělat z Hazarda nejdražšího hráče planety

Čas 16. 07. 2018, 15:15 | Autor Laša | Zdrojthetimes.co.uk
Eden Hazard
Eden Hazard

Pokud Eden Hazard přestoupí do Realu Madrid, dost možná se tím stane nejdražším hráčem na světě. Alespoň podle informací belgického deníku Het Laatste Nieuws, který tvrdí, že Chelsea bude za hráče požadovat 225 milionů euro, což je o tři miliony více, než loni muselo položit na stůl PSG, když Neymara vykoupilo z Barcelony.

Stejný deník rovněž tvrdí, že londýnský klub požaduje 30 – 35 milionů euro za Thibauta Courtoise. Real Madrid by tak za dva hráče musel vytáhnout z klubové pokladny až 255 – 260 milionů euro!

Situace obou hráčů je ale zcela odlišná. Thibaut Courtoius odmítl veškeré nabídky Chelsea na prodloužení stávajícího kontraktu, který vyprší na konci následující sezóny. The Blues tak mají v jednání poněkud svázané ruce.

Pokud nejlepšího brankáře uplynulého mistrovství světa neprodají nyní, následující přestupové období odejde do jiného klubu zadarmo. Chelsea proto upustila od původně požadované částky 50 milionů euro. Courtois již dříve avizoval, že touží po návratu do Madridu, kde žije jeho rodina.

Naproti tomu Eden Hazard má na Stamford Bridge ještě smlouvu na dvě následující sezóny. Roman Abramović tedy může být relativně v klidu, prostor pro jednání je velký. Je si vědom, že Real Madrid nutně potřebuje velký transfer, který co nejvíce zacelí díru po Ronaldovi.

A tak ruský majitel může cenu šponovat a šponovat, až nakonec z Hazarda udělá nejdražšího hráče světa. Diskutovalo se o příchodech Neymara či Mbappého, Real ale obě spekulace vyvrátil, po finálovém utkání navíc Mbappé prohlásil, že zůstává v PSG.

Jak se tedy zdá, z vyhlédnutých zvučných posil Realu zbyl v úvahu pouze Eden Hazard, což je výhoda na straně Chelsea, která může situace Bílého baletu využít.

Ale ani situace Chelsea není tak komfortní, jak by se mohlo zdát. Přestupové okno v Anglii totiž končí 9. srpna, zatímco ve Španělsku až 31. To znamená, že Hazard může do Madridu zamířit až na samém konci měsíce, Blues už ale poté nebudou mít možnost na jeho ztrátu reagovat a přivést náhradu.

Dá se tak očekávat, že oba kluby co nejdříve zasednou k jednacímu stolu.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (55 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!