Egyptský právník žádá trest pro Sergia Ramose. Jeho petici už podepsalo půl milionu lidí

Čas 30. 05. 2018, 21:10 | Autor Laša | Zdrojas.com
Sergio Ramos
Sergio Ramos

Petice, která požaduje potrestání Sergia Ramose za incident, během kterého se zranil Mohamed Salah, již dosáhla svého cíle. Ve středu bylo nashromážděno 500 000 podpisů.

Salah si ve finále Ligy mistrů zahrál pouze půl hodiny, než musel hřiště pro podezření na vykloubené rameno opustit. Zranění si hráč způsobil právě po souboji s Ramosem.

Podle autora petice, kterým je jeden egyptský právník, způsobil Sergio zranění Salahovi tím, že jej během vzájemného souboje držel, táhl k zemi, a v pravou chvíli jej upustil, čímž mělo dojít k nekontrolovanému pádu Salaha a jeho zranění.

Petice, jejíž původní cíl se ve středu změnil, a tak je nyní cílem získat milion podpisů, vyzývá orgány FIFA a UEFA k jednání, vůči hernímu stylu Sergia Ramose. V petici se doslova uvádí:

Sergio Ramos představuje příšerný příklad pro budoucí generace fotbalistů. Místo toho, aby vyhrával spravedlivě, využívá triky, které vzdorují duchu fair-play. UEFA a FIFA by měly přijmout opatření proti Ramosovi a jemu podobným hráčům, a to za použití videozáznamů, aby bylo dosaženo duchu fair-play.

Egyptský právník již v pondělí zahájil právní kroky, směřující k žalobě proti Sergiu Ramosovi. Má žádat o odškodnění ve výši jedné miliardy euro.

Podle fyzioterapeutů by Salahova rekonvalescence měla trvat maximálně tři týdny. Je tedy možné, že Mohamed stihne úvodní zápas Egypta na mistrovství světa, který severoafrickou zemi čeká 15. června, kdy se v Jekatěrinburgu střetne s Uruguayí.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (59 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!