ONDA CERO: Real by mohl zkusit Dembelého, klíčový bude Mijatovič

Čas 03. 08. 2017, 14:23 | Autor Larin | Zdrojas.com
Ousmane Dembelé
Ousmane Dembelé

Ousmane Dembelé patří ke klíčovým osobám německého Dortmundu a podobně jako Mbappé udivoval v loňské sezóně celý svět. Dlouhodobě se o něho zajímá Barcelona, což se logicky nelíbí Realu, který by rád přestupu zabráni. Rádio Onda Cero přišlo se spekulací, že by se francouzský křídelník mohl stát nejnovější posilou královského celku.

Real potřebuje útočníka, nebo alespoň jakékoliv posílení ofenzivy. Benzema ani Bale nemají formu, Morata odešel, Ronaldo není po prodloužené dovolené připraven a Mayoral nemá dostatek zkušeností. Jediným platným článkem madridského útoku byl v přípravě Marco Asensio.

Florentino musí jednat. Monako však za Mbappého požaduje astronomických 180 miliónů euro, což je "jen" o 40 méně, než je Neymarova výkupní klauzule. Potenciální přestup má proto velkou spoustu odpůrců.

Onda Cero proto přišel se spekulací, která by pro Real mohla být výhodnější. Byť za cenu přeskládání útočné formace. Real by teoreticky mohl zkusit koupit Ousmana Dembélého, který svůj nepopiratelný talent dokázal jak v Rennes, tak v Dortmundu. 

Dembelého dlouhodobě sleduje Barcelona, která by ho ráda přivedla jako náhradu za odcházejícího Neymara. Real je logicky proti, a navíc má eso v rukávu.

Je jím Pedja Mijatovič. Bývalý reprezentant Jugoslávie působil čtyři sezóny v Realu Madrid a v roce 2006 byl zvolen sportovním ředitelem královského klubu. V této pozici vydržel tři roky.

Právě Mijatovič napomáhal agentům Dembelého při jeho přestupu z Rennes do Dortmundu a klíčové slovo by mohl mít i nyní. Jak informuje deník AS, pokud někdo o tomto přestupu může rozhodnout ve prospěch Realu, bude to právě on.

Cena Dembelého? Některé zdroje uvádějí, že by byl Dortmund ochotný jednat na částce 75 miliónů euro. Dost možná to však bude o něco vyšší číslo.

Otázkou zůstává, jak by v případě svého mladšího krajana poskládal Zinedine Zidane základní jedenáctku. Ronaldo s Benzemou na hrotu a čtyři křídla - Asensio, Dembelé, Bale a Lucas. Vzhledem k tomuto faktu je stále pravděpodobnější přestup Mbappého, jak však píší francouzská i španělská média - problémem je cena.

Klíčová slova: přestupy

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (22 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!