AS: Barcelona se snaží přetáhnout Isca

Čas 23. 03. 2017, 16:06 | Autor Laša | Zdrojas.com
Isco
Isco

Talentovanému španělskému záložníkovi vyprší v létě 2018 smlouva s Realem Madrid. I přes snahy vedení nebyl kontrakt mezi hráčem a klubem prozatím prodloužen. Iscova nespokojenost s malým herním vytížením je všeobecně známa, což z něj dělá zajímavé zboží na přestupovém trhu.

Zájem o služby mladého Španěla projevila Barcelona, která by z Isca chtěla udělat nástupce Andrése Iniesty. Teď vedení katalánského velkoklubu přišlo s možností, jak hráče vcelku levně získat do svých služeb. S informací přišel novinář Diego Torres, jenž má blízko k Realu Madrid, a jehož informace bývají věrohodné.

Z Katalánska měl záložník obdržet nabídku na zisk 20 milionů eur, kterým by si jej Azulgranas zavázali. Isco by ještě příští sezónu setrval na Santiago Bernabeu, v létě 2018 by se stal volným hráčem, a do Barcelony by tak mohl přestoupit „zadarmo“. Částka by hráči začala být vyplácena ve chvíli, kdy by přestoupil na Camp nou a byla by rozdělena na splátky po dobu pěti let.

Navíc by tak Barcelona vyřešila i další problém. Isco, stejně jako další hráči Bílého baletu, nebo Barcelony, mají ve smlouvách podmínku, že po dobu platnosti stávající smlouvy nesmějí uzavírat žádný kontrakt s úhlavním rivalem. Pokud ale nedojde k prodloužení smlouvy, stane se Isco v létě 2018 volným hráčem a může přestoupit, kam chce.

Realu se přirozeně toto jednání nelíbí, a to nejen kvůli tomu, že se snaží hráče udržet ve svých službách i po příští sezóně. Isco se stal hráčem Los Blancos v létě 2013, kdy jej z Málagy přivedl Carlo Ancelotti. Florentino Pérez musel položit na stůl 30 milionů eur, aby hráče získal.

Je proto pravděpodobné, že pokud nedojde k žádnému pokroku při jednáních mezi Iscem a Realem, bude se jej Pérez snažit prodat již letos v létě do jiného klubu než do Barcelony, aby na jeho odchodu alespoň něco vydělal. Sledovat, jak Isco odchází do Barcelony „zdarma“, by bylo velkou potupou.

Isco, který byl nedávno spojován s přestupem do PSG, je dle vlastních slov na Santiago Bernabeu spokojený, ale touží po větším herním vytížení. Letos je však v týmové hierarchii až za Lucasem a Mateem, a o příležitosti se musí dělit s Jamesem Rodríguezem. Jak se zdá, v současné chvíli nemůže Iscovi nikdo garantovat pevné místo v základní sestavě Los Blancos, což by mohlo mít na jeho rozhodnutí velký vliv.

Již v létě se spekulovalo o hráčově odchodu. Velký zájem měl anglický Tottenham, který se snažil talentovaného Španěla získat na roční hostování. Isco se však v poslední přestupový den rozhodl zůstat a zabojovat o své místo v sestavě Realu.

Vedení klubu se pak snažilo se záložníkem prodloužit smlouvu na podzim, ale jednání ztroskotala na hráčově požadavku na větší vytíženost a byla proto přerušena do léta.

 

Klíčová slova: isco

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (31 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!