Zidane je první volbou. Pokud Real odvolá Beníteze, stane se trenérem

Čas 27. 12. 2015, 16:02 | Autor podvinho | Zdrojmarca.com
Zinedine Zidane
Zinedine Zidane

Zamotaná situace kolem trenéra Realu Madrid? Tak napůl. Klíčovou otázkou zůstává, zda na lavičce vydrží současný nepříliš oblíbený kouč Rafael Benítez. Zdá se, že v té je zatím plno otazníků. Druhá otázka, případný Benítezův nástupce, je ale poměrně jednoduchá. Zinedine Zidane.

Benítezova situace v Realu se v posledních dnech řeší takřka neustále. Zatímco španělský kouč nadále připravuje tým na středeční duel s Realem Sociedad, vedení a členové klubu údajně řeší jeho budoucnost. Zdá se, že minimálně pro další zápas ještě důvěru dostane.

Je ovšem zřejmé, že každý další dílčí neúspěch Benítezovi zatraceně uškodí. Navíc se mluví o tom, a vše tomu naznačuje, že má velmi špatné vztahy s hráči, kteří by se ho nejradši zbavili. Kdyby se jim to podařilo, kdo by volný post obsadil?

José Mourinho, Fabio Capello, Víctor Fernández, Antonio Conte… Tato jména si škrtněte. Madridské deníky se totiž shodují, že jediným možným nástupcem Rafaela Beníteze je současný trenér Castilly Zinedine Zidane.

Francouzská legenda se těší mezi hráči velkému respektu, navíc se rok učil od oblíbeného Carla Ancelottiho v roli jeho asistenta. Nyní vede úspěšně druhý tým Realu a prezident klubu Florentino Pérez k němu choval vždy velkou úctu.

Zidane každopádně nespěchá, není jeho stylem se někde prodávat. Na svou šanci trpělivě čeká, sám mluví o tom, že se musí ještě hodně učit. Je otázkou, jak by zvládl přechod o několik úroveň výše, taktiku na velké zápasy a mnoho dalších věcí. Těžko si ale představit, že by takovou nabídku odmítl.

Klíčová slova: zidane, benítez

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (58 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!