Odchod Di Maríi bude mít možná nečekanou dohru. Realu se nelíbí jeho rozlučkový dopis

Čas 28. 08. 2014, 11:07 | Autor Martin91
Ángel di María v dresu Realu
Ángel di María v dresu Realu

Nejednoho fanouška Los Blancos rozplakal rozlučkový dopis Ángela di Maríi. Každá mince má ale i druhou stranu. Další pohled na tuto kauzu přináší španělský žurnalista Paco González, který se rozpovídal v nočním programu El Partido de las 12. Podle jeho slov vedení Realu rozhodně nebylo potěšeno jeho obsahem.

Di María uvedl, že nechtěl odejít z Realu Madrid a jeho motivací nebyly finanční požadavky. Čekal pouze na signál od vedení, který podle něj ale nepřišel. Více o něm ale veřejnosti neprozradil.

Argentinský reprezentant doposud pobíral plat 4 miliony eur a opět po roce požádal o jeho zvýšení. Byla mu předložena nová nabídka ve výši 6 milionů eur, tu však rychlonohý fotbalista odmítl.

Prohlášení španělského novináře Gonzáleze

Real Madrid je hodně naštvaný na to, co řekl a napsal Di María. Je možné, že klub zveřejní všechny zprávy, které generální ředitel José Ángel Sánchez obdržel od argentinského reprezentanta v průběhu Mistrovství světa."

„Nabídku od Realu ohodnotil jako urážku a nedostatek respektu. Taková je verze klubu. Di María vydělával 4 miliony euro čistého a měl smlouvu ještě na čtyři roky. Poprosil o lepší plat a tak mu vedení nabídlo 6 milionů eur. V dopise pro Josého Ángela Sáncheze jeho agent odpověděl, že je tato nabídka znakem nedostatku respektu a doslova urážlivá.“

„Real Madrid pochopil, že má Ángel jinou nabídku, protože poprosil o 8 milionů eur a klub mu tolik platit nechtěl. Začal proto hledat možnosti na přestupovém trhu a smířil se s odchodem Di Maríi. Proto přišel James, který nevydělává 6, ale 5 milionů eur ročně."

„Real Madrid byl dotčený tónem v odpovědi na nabídku nové smlouvy ve výši 6 milionů eur ročně. A rozhodně se mu nelíbilo to, že hráč řekl, že jeho odchod nebyl způsobem finančními požadavky.“

Zatím není zcela jisté, jak se situace vyvine, o napjatých vztazích ale nelze pochybovat. Ángel di María se stal nejdražším hráčem, kterého kdy Real Madrid prodal, Bilý balet inkasoval obrovských 75 milionů eur.

Je možné, že tyto prostředky se v klubové pokladně dlouho neohřejí, spekuluje se o příchodu několika hráčů. Kromě dlouho probíraného Radamela Falcaa padají také jména jako Marco Reus, nebo Mattia de Sciglio.

Klíčová slova: di maria

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (50 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!