Casemiro a Morata na odchodu?

Čas 29. 05. 2014, 19:28 | Autor sandis87 | Zdrojmarca.com
Morata a Casemiro
Morata a Casemiro

Dvě vycházející hvězdičky Realu Madrid zřejmě změní působiště. Na hřišti totiž tuto sezónu nedostali tolik příležitostí, kolik by si přáli. Alespoň to tvrdí španělský deník Marca.

Jeden talentovanější než druhý, ale jejich budoucnost zřejmě není v Madridu. Řeč je o brazilském záložníkovi Casemirovi a španělském útočníkovi Alváru Moratovi. Marca.com před pár dny přišla se zprávou, že se oba hráči postěhují mimo španělské velkoměsto.

O přestupu Alvára Moraty, vytáhlého jednadvacetiletého útočníka ze Španělska, se spekuluje už od února. A každým dnem tyto spekulace sílí. Podle Marcy se totiž Morata dohodl s vedením Realu Madrid již na konci lednového přestupového období, že v létě přestoupí. Mladičký forvard moc dobře ví, že mu příští sezónu končí smlouva. Pokud o něj Blancos budou stát, nabídnou mu nový kontrakt. Otázkou je, zda na něj kývne i Morata.

Španěl prý chce vyzkoušet nové angažmá, zřejmě v anglické Premier League. Kroky by ho ale mohly i dovést do Itálie. Mezi jeho nejvážnější zájemce patří Tottenham Hotspur, Inter Milán a Arsenal, kam by následoval svého bývalého spoluhráče Mesuta Özila.

Pokud by se přestup přeci jen konal, Real by zřejmě ve smlouvě požadoval i článek o zpětném odkoupení. Jeho cena by se podle serveru Transfermarkt.com měla pohybovat okolo 12 milionů eur.

Casemiro zřejmě také poputuje na přestupovou listinu. Brazilec letos pod Ancelottim nedostal výraznější šanci a logicky je tak se svým postavením v týmu nespokojen. Dvaadvacetiletý záložník by tak určitě chtěl hrát pravidelně. I když vedení královského klubu doufá, že Casemiro zůstane, mladý hráč vidí svou budoucnost jinde. I zde by platilo to samé, co u Moraty - možnost zpětného odkoupení.

Casemiro obdržel velice lákavé nabídky z Itálie, konkrétně od dua z Milána - Interu i AC, zájem má i AS Roma. V poslední době se také začalo diskutovat o londýnském Arsenalu. A cena? Transfermarkt ji odhaduje na 6 milionů eur.

Klíčová slova: morata, casemiro, přestupy

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (46 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!