Kauza Ivan Rakitić: Prodlouží v Seville, nebo přestoupí do Realu?

Čas 16. 05. 2014, 12:05 | Autor podvinho | Zdrojmarca.com
Ivan Rakitić zazářil i ve finále Evropské ligy
Ivan Rakitić zazářil i ve finále Evropské ligy

O záložníka a hlavní hvězdu Sevilly Ivana Rakitiće se údajně zajímají oba finalisté letošní Ligy mistrů - Real a Atlético Madrid. Chorvatský reprezentant nyní stojí před důležitým rozhodnutím. Zůstane v Seville nebo přestoupí?

Ivan Rakitić zažívá v Seville sezonu snů. Týmu se sice nepodařil začátek ligy, úžasnou jízdou se ale nakonec dostal na pohárové pozice a především vyhrál Evropskou ligu. Z velké části právě díky Rakitćovi.

Chorvatský ofenzivní záložník si připsal 13 gólů a hned několik dalších asistencí. Fanoušci Realu určitě nezapomenou na neuvěřitelnou akci, kterou předvedl ve vzájemném zápase, kdy si patičkou obhodil Pepeho a perfektní finálovou přihrávku duel rozhodl.

Není divu, že se o Rakitiće začali zajímat větší a movitější kluby než Sevilla. A podle informací deníku MARCA mají o hráče velký zájem oba madridské kluby. První náznaky už jsme mohli registrovat před několika týdny. A zájem údajně trvá.

Šestadvacetiletý Rakitić má momentálně v Seville smlouvu ještě na jednu sezonu. A vedení ji chce za každou cenu prodloužit. Pokud by to Chorvat odmítl, znamenalo by to, že přestoupí jinam.

Sevilla si totiž nemůže dovolit o své cenné zboží přijít za rok bez finanční náhrady. Cena Rakitiće se momentálně pohybuje až kolem 40 milionů eur. Na první pohled velmi vysoká částka má ale své opodstatnění. Rakitić je v nejlepších letech a zároveň na vrcholu formy.

Rakitić je sice v Seville spokojený a navíc se mu jistě líbí role kapitána a vůdce týmu, možnost prát se o ligový titul a pravidelně nastupovat v Lize mistrů, je ale velice lákavá pro každého hráče. Kauzu Ivan Rakitić se jistě vyplatí nadále sledovat.

Klíčová slova: přestupy, rakitic

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (62 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!