Varane chce více prostoru, odejde do Chelsea?

Čas 10. 05. 2014, 22:22 | Autor sandis87 | Zdrojmarca.com
Raphael Varane
Raphael Varane

Podle bulvárního deníku Marca.com není Raphael Varane spokojený se svou pozicí v týmu a bude mluvit s Carlem Ancelottim o své budoucnosti v Realu Madrid.

Raphael Varane si tuto sezónu za rámeček určitě nedá. Jeho strmý vzestup v královském velkoklubu přibrzdilo zranění kolena. I když se mladý zadák po operaci vrátil, nedokázal si zatím vybojovat místo v základní jedenáctce.

Smůla pro francouzského stopera spočívá ve dvou věcech: Ta první je, že mu jeho koleno dlouho neumožnilo odehrát alespoň dva zápasy za sebou.. Druhý důvod je pro fanoušky Real už o něco veselejší - letošní famózní forma Sergia Ramose a Pepeho ohromuje celý svět a i díky nim se může Real Madrid radovat 24. května ze zisku La Decimy. Mladičký Francouz to tedy letos nemá vůbec lehké. 

O Varaneho se začala zajímat Chelsea a tím by pro něj začala nová kapitola, navíc by ho vedl trenér, pod kterým dostal své první vážnější šance a probil se do základní sestavy - José Mourinho. Nejprve chce ale talentovaný obránce projednat se stávajícím koučem Realu Madrid Carlem Ancelottim, zda figuruje v jeho plánech na příští sezónu. Zda mu bude umožněn odchod a možnost většího prostoru ve hře nebo zda se bude dále krčit ve stínu skvěle hrajících Ramose a Pepeho a vyhlížet svou příležitost. 

Pod Mourinhem se z Varaneho stala hvězda. Po zranění Pepeho se dostal do základní sestavy a prakticky už z ní nevypadl. Blýskl se hlavně ve dvou duelech El Clásico, když skóroval v ligovém zápase na Nou Campu i v Copa del Rey, povedl se mu i zápas proti Manchesteru United. Tehdy okouzlil Evropu. Poté ale přišlo již zmiňované zranění.

José Mourinho nyní údajně vábí svého bývalého svěřence do londýnské Chelsea a slibuje mu jisté místo v základní sestavě. Ale probil by se tam Varane přes konkurenci Johna Terryho, Garyho Cahilla, Kurta Zoumu či Tomáše Kalase? To je momentálně pouze hypotetická otázka.

Varane je každopádně stále hráčem Realu Madrid a v klubu ho považují za budoucí hvězdu. Proto se ho určitě nebudou chtít zbavit. O svých schopnostech bude moci mladý stoper nejspíš přesvědčit brzy. A rovnou ve finále Ligy mistrů. Portugalec Pepe se totiž asi nestihne dát zdravotně do kupy.

Klíčová slova: varane

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (46 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!