Real si přál hrát proti Mourinhovi

Čas 01. 05. 2014, 20:29 | Autor sandis87 | Zdrojmarca.com
José Mourinho
José Mourinho

Španělský deník Marca.com dnes přišel se zprávou, že si hráči Realu přáli hrát proti svému bývalému trenérovi José Mourinhovi. Proč?

Loni v létě se kádr Bílého baletu dočkal výrazných změn, když po tříletém působení ukončil kariéru v Realu Madrid kouč José Mourinho a odešel do své milované Chelsea. Do Madridu se tak stěhoval Carlo Ancelotti, muž, který také koučoval londýnský celek, nebo třeba AC Milán a PSG. Do svého týmu přivedl zvučná jména - Isca, Carvajala, Illaramendiho a samozřejmě velšskou superstar Garetha Balea.

Málokoho napadlo, že ve své první sezóně vyhraje Carlo Ancelotti Copa del Rey, stále bude bojovat o titul v La Lize a také v Lize mistrů. Po úterním výprasku Bayernu 0:4 hráči, realizační tým i funkcionáři sledovali středeční klání právě londýnské Chelsea s městským rivalem Atléticem. Po výhře Španělů 1:3 zavládlo v madridském táboře mírné zklamání. Verdikt byl podle Marcy jednoznačný - hráči si přáli Chelsea.

Možná se chtěli pomstít, možná jen chtěli svého starého lodivoda vidět. Vše začalo před rokem, když Mourinho nepostoupil do finále Ligy mistrů a v rozhovoru na otázku novináře, zda možná bude pokračovat ve spolupráci s madridským velkoklubem, odpověděl: „Možná ne, chci být někde, kde mě mají lidi rádi.“ V tu chvíli propukla v táboře Chelsea radost.

Ke konci působení Special One byly vztahy napjaté tak, že bylo rozumné odejít. Fanoušci potugalského kouče odsoudili zejména proto, že na lavičku posadil ikonu klubu Ikera Casillase. Proto se tedy možná ve finále chtěl Iker mstít společně se stoperem Pepem, kterého José rovněž posadil na lavičku, a dost možná i Cristianem Ronaldem, se kterým k samému konci už trenér nevycházel. Pomsta by se jednoduchou matematickou rovnicí dala zapsat asi takto: Pomsta = výhra Realu + uzemnění Mourinha.

A další kapka byla, když se toto léto v rámci předsezónní přípravy v Los Angeles tyto dva kluby potkaly na mezinárodním turnaji ve finále. Real tehdy porazil Chelsea 3:1 a Mourinho s výkonem svého nového týmu moc spokojen nebyl. Pomsta by zřejmě byla oboustranná, bylo by zajímavé pozorovat energického kouče proti svému bývalému týmu.

Carlo Ancelotti však většinu z fámů bulváru vyvrací: „Atlético si postup zasloužilo, hrálo lépe než Chelsea. V Madridu jsou všichni šťastní, že finále může být čistě madridské. Ve finále není favorit, Atlético má úchvatnou sezónu, to finále může být číkoliv. Jsem potěšen, že po dvanácti letech můžeme bojovat o titul v této prestižní soutěži. Musíme se radovat, že se nám to podařilo, protože dříve či později přijdou i horší časy.“

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (36 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!