Microsoft Santiago Bernabéu?

Čas 27. 10. 2013, 21:19 | Autor Petric32 | Zdrojas.com
Microsoft Santiago Bernabéu?
Microsoft Santiago Bernabéu?

Real Madrid bude rekonstruovat stadion a ve svého ho celý zaplatit nedokáže. Proto je potřeba sehnat silného sponzora, který by přestavbu stadionu Santiaga Bernabéua zafinancoval. S klubem už začal vyjednávat miliardář Bill Gates, jenž by do klubu z hlavního města Španělska rád vstoupil jako obchodní partner. V rámci toho by chtěl odkoupit práva na pojmenování stadionu, jenž by tak v budoucnu mohl nést název Microsoft Santiago Bernabéu.

Podle španělského deníku 'El Confidencial' je majoritní vlastník Microsoftu Bill Gates ve fázi jednání s Realem Madrid ohledně nákupu práv na jméno stadionu Santiaga Bernabéua. Miliardář byl jednou z ústředních postav ve španělských zprávách už nedávno, kdy investoval stavební projekt FCC. Nyní je ostře sledovanou postavou na Pyrenejském poloostrovu znovu.

Dle zmíněného zdroje je údajně jen otázkou času, než se obě strany dohodnou. Prezident Realu Madrid Florentino Pérez ale nehodlá činit takovéto rozhodnutí dříve než uprostřed příštího roku. Proto je možné, že nyní dojde jen k jakési předběžné "rezervující" dohodě.

Částečné přejmenování madridského svatostánku je však zřejmě nevyhnutelné. To Pérez prohlásil už při několika příležitostech, kdy přišla řeč na rekonstrukci stadionu, jež je v plánu na léto roku 2016. V případě, že by jednání mezi oběma stranami dopadly (ať už dříve, či později) dohodou, Santiago Bernabéu by v budoucnu nejspíše neslo název Microsoft Santiago Bernabéu.

Zmíněný zdroj také upozorňuje na blízký vztah obou stran, v jejichž čele stojí zkušení obchodníci Pérez a Gates. Santiago Bernabéu nemine také renovace technologické infrastruktury, kterou by mohl mít pod palcem právě Microsoft.

Samotný Bill Gates je pak připraven věnovat nadaci Realu Madrid 1 milion eur pro rozvoj jejích programů po celém světě.

Další varianty názvu stadionu

Kromě Microsoftu by o svou účast v názvu stadionu Realu Madrid měli zájem také dva současní sponzoři klubu - automobilka Audi a letecká společnost Fly Emirates, jež si už koupila prostor na přední části dresů. Stadion by se tak v budoucnu mohl případně jmenovat také takto:
Audi Santiago Bernabéu
Emirates Santiago Bernabéu
Klíčová slova: santiago bernabeu, gates, perez

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (56 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!