Přeje si Mourinho odchod ředitele Valdana?

Čas 22. 01. 2011, 14:41 | Autor podvinho | ZdrojCadena SER
José Mourinho
José Mourinho

Ač tomu stále nechceme věřit, je již skoro jisté, že vztahy v klubu nejsou na ideální úrovni. Trenér Mourinho totiž není spokojen se svými pravomocemi a rád by odsunul sportovního ředitele Jorge Valdana na vedlejší kolej.

V poslední době se o jejich vztahu napsalo mnoho a i když sportovní ředitel Realu Madrid několikrát potvrdil, že jsou s trenérem v pohodě, asi tomu tak úplně nebude. Podle nejnovějších informací by chtěl Mourinho vyšší pravomoce a Valdano je velkou překážkou.

Koncepce v Realu je totiž nastavena jasně. Zatímco v předchozích klubech, ve kterých Mou působil, měl na starosti všechno on, v Realu Madrid je nad ním i právě zmiňovaný Jorge Valdano, který by mu měl sice spíše pomáhat, ale je jasné, že bez jeho souhlasu se přestupy jen těžko uskuteční.

A to se portugalskému trenérovi nelíbí. Rád by si tvořil mužstvo sám, což je logické, protože takto získával úspěchy v předchozích mužstvech. Navíc Mourinho není typem, který by jen tak ustoupil, jako například Pellegrini. Portugalec totiž nemá nouzi o angažmá a kluby se o něj jen poperou.

Poslední informace ukazují na to, že si měl vzít Mourinho na předzápasovém tréninku před duelem s Atleticem Madrid slovo a svým hráčům situaci jasně vysvětlit. Ti byli určitě šokováni, když se dozvěděli, že bude Mourinho usilovat o post generálního manažera, tedy o funkci, kterou momentálně zastává Jorge Valdano.

Zajímavé je, že všichni hráči po zápase s Atleticem připomínali, že stojí za svým trenérem a chtějí s ním vyhrávat. Nyní tyto vyjádření dostávají logický podklad...

Je otázkou, co je pro klub lepší. Je jasné, že se nemůže kvůli jednomu člověku měnit koncepce, na druhou stranu, kosmetické změny určitě potřebujeme. V dnešní době je klíčové, aby si trenér mohl tvořit svůj tým, jelikož je za něj posléze odpovědný. A obzvláště, když je to vítězný typ Mourinho, za kterého mluví úspěchy.

Na druhou stranu, nejsem přímo pro Valdanův vyhazov. Přece jen si musíme uvědomit, že Jorge Valdano je legendou Realu Madrid a vždy myslel jen na náš klub, za který dlouho hrál a který také trénoval. Nyní v něm již podruhé zastává jinou funkci.

Je to opravdu těžká a nepříjemná situace. Je ale jasné, že by se vše mělo vyřešit co nejrychleji a ku prospěchu trenéra, který sice nesmí mít neomezené možnosti, ale pokud chceme vítězit, měl by mít takové podmínky, které mu vyhovují, jelikož víme, že na lavičce je The Special One.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (83 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!