Mourinho nejlepším trenérem světa?

Čas 10. 01. 2011, 17:41 | Autor thjuks | Zdrojmarca.com
José Mourinho
José Mourinho

Dnes v 19 hodin se v Curychu předá Ballon d'Or pro nejlepšího hráče světa roku 2010. Při té příležitosti se uděluje i několik jiných cen, mimo jiné i nejlepší trenér světa. Podle španělských médií je vítězem José Mourinho!

Ačkoliv cena ještě udělena nebyla, deník Marca tvrdí: „Můžeme exkluzívně potvrdit, že José Mourinho vyhrál cenu pro nejlepšího trenéra!“ A to i navzdory tomu, že největším kandidátem byl Vicente del Bosque, který vyhrál se Španělskem mistrovství světa. Ovšem Mourinhovi se podařilo získat s Interem Milán triplet a ani s Realem Madrid si ostudu nedělal. Na třetím místě by se měl umístit Pep Guardila. Zpráva je však v rozporu s nedělním vydáním italského La Gazzetta dello Sport, která jako vítěze vidí Del Bosqueho. 

„Udělal jsem spoustu rozhodnutí. 11 měsíců práce, 57 odehraných zápasů, tři tituly včetně nejdůležitějšího ze všech - Ligy mistrů. Vyhrál jsem všechno, nemohl jsem udělat více, ani pro hráče,“ tvrdí typicky neskromný Special One.

Na galavečeru předají bude kromě ceny pro nejlepšího trenéra také udělovat ocenění Nejlepší hráč světa, FIFA/FIFPro světová XI, Cena fair-play a Prezidentova cena.

 

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (28 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!