Plán Přestavby Bernabéa

Čas 19. 12. 2010, 11:23 | Autor Lulinka | Zdrojas.com
Bernabéu budoucnosti?
Bernabéu budoucnosti?

Deník ABC včera informoval o tom, že je v plánu přestavba Bernabéa. Ve vnitřních prostorách stadionu by měl být luxusní hotel. Cilem projektu je, aby se Bernabéo stalo nákupním střediskem a lidé zde mohli trávit volný čas. Přestavba by měla stát asi 200 milionů eur a měla by být hotová v roce 2013.

Kromě výstavby luxusního hotelu a obchodního centra je v plánu kompletní rekonstrukce fasády. Cílem je, aby byl stadion víc avantgardní a moderní. Florentino Pérez má v plánu vyhlásit soutěž, ve které architekti představí své návrhy. Ve Španělsku se už rozběhly spekulace o tom, kdo by měl být architektem tohoto projektu a nejčastěji se skloňují jména jako Rafael Moneo, Santiago Calatrava anebo Američan čínského původu, Ming Pei. 

Výstavba luxusního hotelu a obchodního centra by se měla uskutečnit v místech před bránou 0. Tento prostor je v současné době vyhrazen pro parkování a stojí zde různé stánky. Obchodní centrum by bylo umístěno směrem k parku.

Pro tento projekt by měl Real Madrid dostat schválení od městské rady a Společenství v Madridu. Podle ABC by tyto instituce měly tyto změny uvítat, ale nikdo se neodváží říct, jestli tomu tak bude do 22. května, kdy budou regionální a komunální volby. 

Podle deníku AS by se přestavba nedotkla z žádné ze čtyř věží, protože jsou na městském pozemku. Podle plánu se také počítá s otevřením další restaurace a zůstaly by samozřejmě otevřené  i všechny tři restaurace, které na stadionu jsou. Stejně jako z restaurace, tak i z hotelu by se mohli lidé dívat na zápas. Tím by se zvýšila prestiž klubu a stadionu a fanoušci a zákazníci by si mohli vychutnat zápas i z těchto míst.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (70 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!