Kdo bude novou posilou do útoku?

Čas 04. 12. 2010, 17:03 | Autor NikkiSinks | Zdrojrealmadrid.pl
Edin Džeko
Edin Džeko

Zatímco Barcelona komicky cestuje do Osasuny, tak média také horlivě spekulují na téma nové útočné posily Realu Madrid. V posledních dvou dnech jsou dvě jména skloňována nejvíce. Jedná se o Rodriga a Edina Džeka.

 Rodrigo Moreno Machado, který dokázal v minulé sezóně ohromit i samotného Alfreda Di Stéfana, je jednou z dalších eventuálních posil ofenzívy Realu Madrid. Jak všichni víme, momentálně hraje Rodrigo v dresu Boltonu Wanderers, kde hostuje z Benficy Lisabon, která s jeho službami během této sezóny zatím nepočítala. Šéfové madridského klubu stále čekají na konečný stav zranění u Gonzala Higuaína, ale jestli opravdu zranění Higuaína bude vážné, tak se k řadě kandidátů přidává i tento brazilsko-španělský útočník.

V minulé sezóně Rodrigo opustil Real Madrid a za 6 milionů eur odešel do Benficy, nicméně Real Madrid si pojistil jeho služby možným odkupním právem za dvojnásobnou cenu. 19-letý útočník hraje v Anglii proto, že lisabonský klub nedokázal prodat během léta Óscara Cardoza. Problémem je to, že Florentino Pérez by musel jednat s Benficou a také s Boltonem, kde bude hrát Rodriho do června roku 2011. Rodrigo na Reebok Stadium ale příliš šancí nedostává. Zatím odehrál pouze čtyři zápasy v Premier League a jeden zápas v Carling Cupu. Zatím nedokázal vstřelit ani jednu branku. I přes tyto fakta ale Real Madrid rád tohoto hráče angažuje, protože mu stále věří.

Jorge Valdano a Miguel Pardeza vědí, že je to hráč s velkým potenciálem, který má dveře do Realu Madrid vždy otevřené. Pokud se tento přestup uskuteční, tak bude Karim Benzema číslem jedna a Rodrigo se stane útočnou dvojkou. Další výhodou tohoto přestupu by mohla být rozhodně menší částka, než kterou by Real Madrid musel dát za Romelu Lukaka a další hráče. Rodrigo v minulé sezóně v Realu Madrid Castilla ukázal, že má před sebou velkou budoucnost.

S Castillou byl blízko k postupu do Segunda División a v barvách Juvenilu, ve kterém hrál, získal titul pro mistry. Skvěle se také ukázal na EURO U-19, kde vstřelil také branku ve finále proti Francii. Právě po tomto zápase o jeho služby měl velký zájem Bolton, Benfica a také Juventus. 

Další možnou posilou by mohl být Edin Džeko. Sportovní ředitel VfL Wolfsburg ovšem žádá po Realu Madrid 40 milionů eur. Cena je rozhodně vysoká, ale samotný hráč své kvality rozhodně má. V minulé sezóně vstřelil v 42 zápasech 36 branek. Momentálně si ve svém klubu vydělává tři miliony eur. Samotný agent hráče tvrdí, že odmítnout Real Madrid by byla hloupost. Před začátkem sezóny o služby Džeka usiloval AC Milán, nabízel 30 milionů eur, ale klub z Volkswagen-Areny tuto částku nepřijal. Do války o hráče se vložil také Bayern Mnichov, který ale také nebyl úspěšný. 

Ukazuje se, že vyjednávání s německým klubem může být pro Real Madrid velmi těžké. Kdo ví, jestli Florentino Pérez opět uplatní své skvělé znalosti v přestupové branži a dokáže ujednat přestup bosenského útočníka.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (110 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!