Spekulace: Navas blízko, Maicon vzdálen?

Čas 02. 06. 2010, 15:15 | Autor podvinho | Zdrojmarca.com, goal.com
Cesc Fabregas
Cesc Fabregas

Bulvární plátky roztočily opět nekonečný a velkolepý kolotoč kolem přestupů v královském klubu. Po příchodu Josého Mourinha ještě dokázaly přidat. Jesús Navas je prý rozhodnutý a záleží jen na Mourinhovi, naopak se trochu zhoršuje situace kolem obránců.

Jedna z nejnovějších zpráv je přiznání agenta křídelního záložníka Jesúse Navase o jednání s vedením Realu a jeho příchodu. Ze slov vyplynulo, že Navas je připraven do Realu Madrid přestoupit. Nyní prý záleží vše jen na novém trenérovi Realu, José Mourinhovi. Ten se zatím vyjádřil, že Navas je skvělý hráč, ale nic konkrétního nepotvrdil ani nevyvrátil.

Dalším velkým adeptem na bílý dres je také obránce brazilské reprezentace, Maicon. Mourinho ho zná z Interu a netají se tím, že ho chce mít v týmu. Ani sám hráč se přestupu určitě nebrání. Problém ale může být v přestupové částce. Zatímco Inter si žádá částku přesahující 30 mil. eur, Bílý Balet nabízí "jen" 16 milionů. Jestli vše vyřeší kompromis není jisté.

Jedním z překvapivých tahů vedení by byl příchod odchovance Barcelony, Cesca Fabregase. Ten řekl, že je připraven z Arsenalu odejít. Všichni ho samozřejmě spojují s dresem právě katalánského rivala, ale sám Cesc několikrát zdůraznil, že Realu nikdy neřekl ne. Navíc má na jeho získání velký zájem sám José Mourinho i Florentino Pérez. Barcelona zatím nabídla necelých 50 mil. eur, Arsenal požaduje minimálně 60 mil. eur. To by mohla být šance pro Real. Podle nejnovějších oficiálních informací nabídla Barcelona Arsenalu konkrétní nabídku ve výši 30 mil. liber. Tuto nabídku vedení odmítlo s tím, že Cesc je klíčový hráč mužstva a nikam neodchází.

Naopak odejít by mohli dva mladší hráči, Royston Drenthe a Fernando Gago. U obou se již mnoho spekulací objevilo, nyní se však ozvalo AC Milán, které by rádo získalo oba hráče najednou. Adriano Galliani chce prý využít dobrých vztahů mezi ním a prezidentem Realu Florentinem Pérezem.

Dalším hráčem, který by měl odejít, je odchovanec Guti. Ten se již vyjádřil ve smyslu, že Real opustí, ale následně své rozhodnutí změnil. To se ale nelíbilo Mourinhovi, který řekl, že už s ním moc nepočítá. Guti by tak mohl zamířit do anglické Premier League, velký zájem má Blackburn. Real by za svého hráče dostal spíše symbolickou částku.

Co se týče příchodů velkých jmen, hodně utichl přestup Davida Silvy. Jeden čas se zdálo, že je již vše na spadnutí, ale po příchodu Mourinho se zdá, že transfer možná zkolaboval. Hráč se momentálně soustředí na Mistrovství světa a stále není jisté, zda Valencii opustí. Zájem mají také oba Manchesterské kluby a hlavně City mají zadlužené Valencii co nabídnout.

Přijít na Bernabéu by ale mohl jiný záložník. V posledních dnech se začalo hojně spekulovat o přestupu Stevena Gerrarda, který je prý v Liverpool nespokojený. Nelíbí se mu hlavně přístup vedení a snad i manažera Rafaela Benitéze. Naopak spolupráce s Mourinhem by ho dost lákala a ani Portugalec se netají tím, že s Gerardem si hru dokáže představit.

Deníky ale jen neinformovaly, ale tak bavily. Asi chtěly fanoušky Bílého Baletu po nepovedené sezoně rozesmát a podařilo se...

Do Realu se prý chystá Wayne Rooney, kterého si moc přeje Mourinho. Přestupová částka? 113 milionů eur. Portugalský stratég by také rád přivedl některé své předchozí svěřence. Frank Lampard, Didier Drogba, Petr Čech, Diego Milito nebo například Wesley Sneijder. Tito všichni by měli přestoupit do královského klubu...

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (106 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!