Real může získat Mourinha, cena je 8M eur

Čas 10. 05. 2010, 19:22 | Autor vjetef | Zdrojgoal.com
José Mourinho
José Mourinho

Vedle Marcy a AS už přestup trenérského génia Jose Mourinha do královského Realu Madrid považuje za velice pravděpodobný i italský deník La Gazzetta dello Sport.

Šance Manuela Pellegriniho na pokračování v trenérské pozici i příští rok jsou menší a menší.  Vedle španělských deníků se k přestupu Mourinha přiklání i italská media. 

Zatímco španělská media považují přestup za hotovou věc, italský La Gazzetta dello Sport přišel s prvními konkrétními informacemi ohledně výměně trenérů.

Vedení Interu si chce po skvělé sezoně Mourinha samozřejmě udržet a nabídne mu tak prodloužení smlouvy na další roky.  To však chystá udělat až po skončení sezony. Mourinho už dříve řekl, že v případě zisku treble je připraven Inter opustit, tato možnost se mu naskytne už letos. Nyní se zdá, že přehodnotil svůj postoj a Inter je podle něj schopen fungovat i nadále sám. „Inter už chodí sám. Můžou vyměnit hráče i trenéra a stále budou na čele.“ odpověděl Mourinho na dotaz, jestli bude v italském klubu pokračovat. 

Celá situace ovšem zdaleka není tak jasná jak by se mohla na první pohled zdát. Problém je totiž v samotném Realu. Ten se ještě striktně nevyjádřil jak hodlá s trenérskou pozicí pro příští rok naložit, podle slov J. Valdana zatím kategoricky stojí za Pellegrinim. Celou věc by mohl rozhodnout případný zisk titulu. 

Mourinho proto vyslal do Madridu jasný vzkaz: „Jestli mě chcete, musíte to říci teď.“

Real Madrid má tak jedinečnou šanci získat trenéra světové úrovně, Mourinho zjevně o angažmá v Realu zájem má, je jen na klubu jestli si tuto šanci nechá proklouznout mezi prsty a nebo ji využije. Celá věc má ještě jeden problém a tím je Mourinhova smlouva. Pokud se Real rozhodne Mourinha získat, bude nucen využít opci na 8M eur.

V případě jeho odchodu do Realu by měl být největším kandidátem na trenérskou pozici v Interu Fabio Capello, který po sezoně skončí u anglické reprezentace. 

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (82 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!