Blíží se Pellegriniho konec?

Čas 13. 04. 2010, 12:26 | Autor podvinho | Zdrojmarca.com, goal.com
Manuel Pellegrini
Manuel Pellegrini

Po dalším neúspěchu v podobě prohry v El Clasicu se začalo opět hojně spekulovat o Pellegriniho konci. Vyrojilo se mnoho spekulací a samozřejmě i jeho případných nástupců. Menší shrnutí proto určitě nikomu neublíží.

První vlna emocí přišla samozřejmě po vyřazení z Ligy Mistrů, ale vedení trenéra podrželo. Po celkem jednoznačné prohře v El Clasicu, které možná rozhodlo o titulu, se spekuluje znovu.

V podstatě všechny deníky se shodují, že jediné, co by mohlo Pellegriniho po sezóně zachránit, by byl titul pro mistra ligy. K tomu ale Real potřebuje vyhrát všechny zbývající zápasy a ještě doufat ve dvě zaváhání Barcelony.

Vedení však zatím nechce o nějakém odvolání ani slyšet. Valdano neustále opakuje, že má trenér jejich důvěru. Na druhou stranu, nikdo neví, jak moc je to myšleno vážně a nakolik je to spíše hra s médii. Je jasné, že Real si teď nemůže dovolit spekulovat o odvolání, jelikož by se na něj vrhla vlna kritiky a tlaku.

Podle dalších deníků si Peréz a Valdano uvědomují, že měnit trenéra každý rok není pro klub dobré, na druhou stranu sezóna bez trofeje se neodpouští. Navíc když Real nezvládá zápasy se silnými soupeři a prohrává jedno El Clasico za druhým. O Lize Mistrů se ani nemusíme vyjadřovat.

Stále tedy není jasné, jestli Pellegrini zůstane nebo ne. Kritici se shodují na tom, že nemá dobrá střídání a vypracovanou taktiku. Další zase tvrdí, že Real hraje velmi dobře, získává mnoho bodů, jen má smůlu, že Barcelona je ještě o něco lepší. Ať je to tak nebo tak, deníky již našli mnoho dalších možných nástupců. Nakolik jsou reální, to už nechám spíše na vás.Mourinho, Benítéz, ale i Capello či Ancelotti

Možných kandidátů na lavičku Realu je opravdu dost. Nikoho nepřekvapí, že je mezi nimi i protřelý taktik José Mourinho, který momentálně válčí v Interu Milán. Není ale tajemstvím, že mu italská liga nesedí a o změně by možná uvažoval. Na druhou stranu tvrdí, že má rád Inter. Mourinho byl ale vždy muž výzev a jedna velká by před ním stála, kdyby nabídku opravdu obdržel.

V poslední době se také začalo dost spekulovat o trenérovi Liverpoolu, Rafaelovi Benítezovi. Ten totiž po neúspěšné sezóně nejspíše skončí a bude volným trenérem. Pro něj by měl hovořit fakt, že je Španěl a již v této zemi úspěšně působil při svém angažmá ve Valencii.

Dalším zajímavým jménem je Luiz Felipe Scolari. Muž, který má za sebou již pěknou řádku úspěchů, momentálně trénuje v uzbecké lize, kde je úspěšný. Dařilo se mu hlavně v reprezentacích (Brazílie, Portugalsko), ale při jeho poslední evropské štaci nedokázal přesvědčit na lavičce Chelsea. 

Poslední dvě jména mohou působit trochu úsměvně. Prvním je Fabio Capello, který momentálně úspěšně vede anglickou reprezentaci. Zajímavé na tomto jménu je, že se ho již Real dvakrát zbavil, zvláště v druhém případě se to vůbec nečekalo a nakonec se to ukázalo jako velká chyba. Není tedy moc pravděpodobné, že by se Capello měl vrátit. Navíc řekl, že po angažmá v Anglii skončí se svojí trenérskou kariérou.

Tím druhým je současný lodivod Chelsea, Carlo Ancelotti. Bývalý trenér je ale v Londýně spokojený, navíc se jeho týmu začalo poslední dobou dařit a vypadá to, že si dojde pro vítězství v lize. 

Zapojte se do diskuze! Měl by podle vás Pellegrini skončit? Pokud ano, kdo a proč by měl být jeho nástupcem?

 

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (123 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!