OFICIÁLNĚ: UEFA odložila mistrovství Evropy na rok 2021! Odkládá se i Copa América

Čas 20. 03. 2020, 08:00 | Autor S3F1K | Zdrojrealmadrid.com, eurofotbal.cz
Eden Hazard
Eden Hazard

Kvůli pandemii koronaviru, která má za následek odložení většiny sportovních akcí, se letos neodehraje EURO ani mistrovství Jižní Ameriky.

EURO

"Evropský fotbalový festival na prázdných stadionech s opuštěnými fanouškovskými zónami, když kontinent sedí doma v izolaci, je neradostná představa. Nemohli jsme dopustit, aby takhle vypadaly oslavy 60. výročí soutěže," uvedl v prohlášení předseda UEFA Aleksander Čeferin.

EURO se tak odehraje během příštího léta, to letošní by se měla dohrát většina fotbalových soutěží. Do odvolání je také pozastavená Liga mistrů a Evropská liga.

Změna termínu po odložení Eura čeká podle šéfa Mezinárodní fotbalové federace FIFA Gianniho Infantina i klubové mistrovství světa, které se mělo konat rovněž v létě 2021. Rozšířeného turnaje v Číně, kde pandemie začala, se bude účastnit poprvé 24 týmů. O novém termínu by měla FIFA rozhodnout ve středu.

Copa América

Na přelomu června a července 2020 se také měla odehrát Copa Ameirca, ta letos také nebude.

"Jde o výjimečné opatření s ohledem na nečekanou situaci. Bylo nutné zabránit dalšímu šíření viru," citovala agentura Reuters předsedu CONMEBOL Alejandra Domíngueze. 

"Nebylo snadné takto rozhodnout, ale na prvním místě je zdraví hráčů a celé jihoamerické rodiny," dodal.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (3 příspěvky) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!