Možná je ten správný čas vyzkoušet něco nového, říká Pogba. Nabízí se Realu? Srovnání s Eriksenem

Čas 16. 06. 2019, 13:25 | Autor S3F1K | Zdrojgoal.com
Paul Pogba
Paul Pogba

Není žádným tajemstvím, že kouč Realu Zidane má pro svého krajana slabost. Ani záložník se netají tím, že by rád pracoval pod svým idolem. Zdá se tedy, že začíná nová letní přestupová sága.

Pogbovi zbývají na Old Trafford dva roky kontraktu, pokud neodejde letos, příští rok už určitě, United si ho nenechají utéct zadarmo. A právě nyní přilil do ohně spekulací sám hráč United. 

„Jak jste řekli, stále je o čem mluvit a o čem přemýšlet,“ řekl Pogba novinářům během plnění sponzorských povinností s Adidasem v Tokiu.

„Zažil jsem v Manchesteru tři roky, někdy se jednalo o dobré momenty, někdy o špatné, jako to ve fotbale chodí... myslím, že by nyní mohl být ten správný čas, zkusit novou výzvu.“

„Přemýšlím takhle: o nové výzvě někde jinde.“


Vzhledem k tomu, že se nám pod články množí hodně komentářů o tom, jak Zidane a Pérez přivádí nesmyslné posily, nebo že potřebujeme posílit jiné pozice v týmu, neodpustím si malé osobní srovnání s Eriksenem z Tottenhamu, který se nedávno vyjádřil téměř identicky jako nyní Pogba.

Věkově jsou na tom hráči podobně, Eriksenovi je 27, Pogbovi 26. Primární pozici na hřišti mají také velice podobnou, oba dva jsou střední záložníci. U Eriksena je možná trochu větší plus, že dokáže zahrát i na obou krajích zálohy, zatímco Pogba je čistokrevný střední záložník.

Pogba na druhou stranu jednoznačně vítězí v hlavičkových i jiných soubojích, díky své výšce (1,91m vs 1,82) a hlavně své robustní postavě.

Technicky na tom může být zase lépe Eriksen, který dává více branek z přímých kopů a skvěle zahrává i standartní situace.

V letošní sezóně si Pogba připsal 16+11 (G+A) a Eriksen 10+17, čili tady je to víceméně vyrovnané. 

Pojďme si nyní oba borce představit v sestavě Realu. V případě tříčlenného útoky a zálohy, bude nastupovat Hazard s Benzemou/Jovićem a z druhé strany by měl operovat Vinícius, bude potřeba, aby v záloze byl někdo, kdo dokáže zastavit protiútoky soupeře, nebo jednoduchým pasem založit akci.

Nikde není psáno, že Zidane bude opět nastupovat ve složení 4-3-3, může klidně sáhnout k rozestavení 4-4-2, s Benzemou a Jovićem na hrotu. Pak by ve čtyřčlenné záložní řadě vlevo nastupoval Hazard, vpravo Vinícius/Asensio a dvě místa v záloze by připadla Pogbovi s Modrićem/Kroosem/Casemirem. Osobně si myslím, že například v tomto systému a s Eriksenem v sestavě by byl střed hřiště něco jako průchoďák, protože ani Eriksen ani třeba Kroos nejsou defenzivní záložníci.

V systému 4-3-3 by měl mít své místo jisté Kroos, Modriće možná Zidane bude už šetřit (u starších hráčů to ZZ dělá pravidelně), pak je tu už jen Casemiro. O Llorenteho se zajímá Atlético, a jeho odchod je velice pravděpodobný.

Pak je tu ještě možnost, že by se nějaký záložník vysunul pod zmiňovanou trojici útočníků (v rozestavení 4-3-3), například Kroos, záložní řadu by tedy měl na starost Pogba s Modrićem/Casemirem.

Z obou srovnání mi lépe vychází právě Pogba, i díky tomu, že dokáže jednou přihrávkou přenést těžiště hry na druhou stranu hřiště, což Eriksen tak skvěle neovládá a tím, že dokáže nastoupit jako klasická 'šestka', což v Realu vlastně umí pouze Casemiro.

A cena hráčů? U Eriksena se mluví o 80-100 milionech eur, u Pogby o 150 milionech a vyšší.

Co si myslíš o obou hráčích ty a koho bys raději viděl v dresu Realu?

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (50 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!