HOSTOVÁNÍ: Kam zamíří Martin Ødegaard? Zájem hlásí Nizozemsko, Španělsko i Německo

Čas 25. 05. 2019, 11:03 | Autor S3F1K | Zdrojmanagingmadrid.com
Martin Odegaard
Martin Odegaard

Okolo mladého Nora bude v létě velice rušno. Na výbornou se mu povedla letošní sezóna ve Vitesse, takže se o dá očekávat, že o jeho služby bude v létě velký zájem. Real bude vybírat z mnoha nabídek.

Přes 3000 odehraných minut, 11 gólů a 12 asistencí. Nejlepší klubový hráč sezóny a člen nejlepší jedenáctky Eredivisie. Těmito statistikami se může Ødegaard letos pochlubit a to zatím ještě nemusí být všechno. 

Jeho Vitesse stále ještě bojuje o evropskou ligu s Utrechtem, včerejší zápas skončil 1:1, rozhodovat tedy bude úterní odveta. To bude zároveň Ødegaardův poslední zápas ve žlutočerném dresu.

Jak již bylo zmíněno, hráč se poté vrátí do Madridu, kde se bude rozhodovat, kam poslat hráče na další štaci. Moudré by ještě bylo, aby vedení s Norem prodloužilo smlouvu, protože ta stávající mu vyprší v červnu 2021.

A teď už k zájmu o hráčovi služby. Dříve jsme psali, že se o hráče zajímá Ajax, nyní se přidávají další celky. Španělské deníky nejmenují žádné konkrétní, jen jde prý o 'přední týmy' LaLigy a Bundesligy. Spekuluje se, že v Německu má zájem Bayer Leverkusen, ve Španělsku týmy, hrající evropské poháry (Valencia? Sevilla?).

To, aby tým hrál poháry, bude hrát jistě velkou roli, sám Ødegaard si přeje postoupit v kariéře výš a netají se, že by si rád zahrál Ligu mistrů, což by mu třeba Leverkusen zaručit mohl. Rovněž úrovní je Bundesliga výše, než holandská nejvyšší soutěž.

V Madridu každopádně s Martinem počítají, čili na žádný trvalý přestup Real nepřistoupí. Ale i tak bude mít jistě z čeho vybírat, kdo ví, třeba za rok nebo dva bude Ødegaard platným členem základní sestavy, bude mu stále teprve 21, respektive 22 let.

Kam bys talentovaného záložníka poslal ty?

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (10 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!