Rodrygo piluje španělštinu a chystá se na přesun do Evropy! Jak by mohl vypadat útok Realu?

Čas 21. 04. 2019, 09:43 | Autor S3F1K
Rodrygo
Rodrygo

Osmnáctiletý teenager, který se 1. července oficiálně přesune do Realu Madrid, kromě fotbalu v rodné zemi, piluje i španělský jazyk.

Rodrygo Silva de Goes, jak zní celé jméno brazilského mladíka, neponechává nic náhodě a do Madridu se chce vydat připravený bojovat o svou šanci. 1. července se přesune do Evropy, s týmem Zinedina Zidana pak absolvuje předsezónní přpravu a turné po USA, po kterém se rozhodne co s Rodrygem dál.

V úvahu připadá trénování s hráči prvního týmu a nastupování za rezervní Castillu, jako tomu bylo letos v případě Viníciuse Júniora. I on začínal v béčku Realu a během sezóny se stal regulérním členem A týmu Los Blancos.

Další možností je hostování v nějakém jiném celku hrajícím LaLigu, nebo rovnou přesun do áčka. Vše záleží na tom, jak si hráč povede a jak bude Real aktivní na přestupovém poli.

Rodrygova primární pozice je na levém křídle, kde už je ale přetlak nyní. S příchodem Edena Hazarda, který za 100 milionů eur nebude vysedávat na lavičce, se dá předpokládat, že Rodrygo bude operovat na opačném kraji útoku, kde mu to však také není cizí. Dokáže zahrát i na hrotu.

Pojďme si nyní trochu zapřemýšlet nahlas. Aktuálně má Real v týmu tyto útočníky: Benzema, Bale, Asensio, Lucas, Vinícius a Mariano. S letním příchodem Hazarda a Rodryga to už bude hráčů osm! A to se ještě velice hlasitě skloňuje jméno Luky Joviće, který je přirozenou devítkou, pokud by i on dorazil do Madridu, Real bude mít 9 útočníků! Raúl de Tomás je desátým v pořadí, i on se bude opět hlásit v Madridu, až mu ve Vallecanu skončí hostování.

Dá se tedy očekávat čistka. Jistou pozici v útoku pro příští sezónu má zřejmě jen trojlístek Benzema, Asensio a Vinícius. Bale je téměř každý zápas vypískáván fanoušky a i když je prý, podle slov jeho agenta, v Madridu šťastný, dá se očekávat jeho letní odchod. Dalším, kdo by mohl opustit hlavní město Španělska, je Lucas Vázquez. Ten se nedávno vyjádřil, že sice má platnou smlouvu, ale v létě se uvidí, co dál.

Mariano se letos neprosadil, neumím si představit, že by v Realu zůstal, pokud přijde ještě zmiňovaný Jović z Frankfurtu. Stejně tak by to znamenalo odchod Raúla de Tomáse, který opět zamíří na hostování, nebo ho Real prodá. Hazard by měl mít rezervovanou levou stranu útoku, záda by mu měl krýt Vinícius.

Nějak mi tedy vychází takovéto složení: Hazard/Vinícius, Benzema/Jović, Asensio/Rodrygo. Další možností je změna rozestavení. Samozřejmě je nutné hrát tuto hypotézu s rezervou, ani Hazard ani Jović v Madridu nejsou, pokud ale oba opravdu dorazí, Zidane rozhodně nebude mít jednoduchou úlohu, koho poslat pryč a jak vedle sebe poskládat útočné hráče Realu.

Jak bys pro příští sezónu poskládal útok ty? Dej nám vědět v komentářích!

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (33 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!