ŽIVĚ: Předávání Zlatého míče 2018. Největším favoritem je Luka Modrić

Čas 03. 12. 2018, 18:46 | Autor thjuks | Zdrojfrancefootball.fr
Zlatý míč
Zlatý míč

Paříž dnes večer hostí galavečer Zlatého míče za rok 2018, který letos pořádá prestižní časopis France Football. Program začíná ve 21 hodin, ale zatím se průběžně dozvídáme pořadí nejlepších 30 fotbalistů tohoto roku. Celý průběh večera sledujeme živě.

22:21 Hráči Realu Madrid triumfují od roku 2013!

Pouze s výjimkou roku 2016, kdy Zlatý míč získal Messi, se ze Zlatého míče radovali fotbalisté Realu Madrid. Čtyřikrát Ronaldo a nyní Modrić! Více o jeho triumfu si přečtěte zde. Děkujeme za pozornost v našem přenosu. Hala Madrid! Hala Lukita!

22:16 Zlatý míč získal Luka Modrić!!!

Záložník Realu Madrid Luka Modrić je podle všech předpokladů vítězem Zlatého míče 2018. Cenou trofej získal jako první Chorvat v historii. Druhé místo obsadil jeho bývalý spoluhráč Cristiano Ronaldo. Na bronzové příčce se umístil Francouz Antoine Griezmann a jedno místo pod ním zůstal mladičký Kylian Mbappé.

21:57 Messi chybí na pódiu poprvé za 12 let

Barcelonský Leo Messi se poprvé od roku 2006 neumístil v anketě Zlatý míč na jednom z prvních tří míst. Konec jedné velké éry?

21:44 Zlatý míč žen získává Norka Hegerberg

Třiadvacetiletá útočnice Lyonu Ada Hegerberg získává svůj první Zlatý míč kariéry. Se svým týmem se na konci minulé sezóny radovala ze třetího triumfu v Lize mistryň v řadě.

21:40 Na šesté příčce Salah, Messi až pátý

Ofenzivní záložník Mohamed Salah se zásluhou výborné sezóny v dresu Liverpoolu umístil na šesté příčce Zlatého míče. Pětinásobnému vítězi Lionelu Messimu patří až pátá příčka.

21:37 Sedmý je Varane

Druhé nejlepší umístění ze všech fotbalistů Realu Madrid má sedmý Raphaël Varane, pro kterého je rok 2018 jednoznačně nejlepším v kariéře. Vyhrál v něm Ligu mistrů a mistrovství světa. Co víc si přát?

21:25 Známe pořadí na 8.-10. místě

Na destém místě se umístil Angličan Harry Kane, útočník Tottenhamu. Devátou příčku Zlatého míče obsadil belgický záložník Kevin De Bruyne (Manchester City). Na osmém místě skončil Eden Hazard, rovněž Belgičan, křídelník Chelsea.

21:16 Nejlepším hráčem do 21 let je Mbappé

Mistr světa Kylian Mbappé podle všech předpokladů převzal Kopovu trofej pro nejlepšího hráče do 21 let. Je tak prvním držitelem tohoto nového ocenění France Footballu. Mbappého vybralo 180 novinářů z celého světa.

21:05 Gala moderuje Ginola

Slavnostní akcí časopisu France Football provází David Ginola, bývalý francouzský reprezentant, který v roce 2002 ukončil kariéru v anglickém Evertonu.

21:00 Slavnostní galavečer v Paříži začal

Těšit se můžeme na vyhlášení pořadí deseti nejlepších hráčů ankety Zlatý míč a také pořadí Kopa Trophy pro nejlepšího hráče do 21 let. Rovněž se předá Zlatý míč pro nejlepší fotbalistku.

20:28 Lukita je v Paříži s rodinou

Luka Modrić je na galavečeru ve výstavním pavilonu Grand Palais v Paříži se svou ženou Vanjou a třemi dětmi. „Je to čest tu být,“ řekl stručně při prvním focení před novináři.

20:00 Uniklé pořadí: Vyhraje Modrić

Podle uniklých materoiálů na internetu skončí první Luka Modrić před druhým Ronaldem a třetím Griezmannem. Další zástupce Realu Raphaël Varane by se měl umístit na sedmém místě. Potvrdí se to? To zjistíme po 21. hodině.

19:35 Zlatý míč 2018, TOP 10

V elitní desítce nejlepších fotbalistů za rok 2018 je dle ankety Zlatý míč tato směsice hráčů: De Bruyne, Griezmann, Hazard, Kane, Mbappé, Messi, Modrić, Ronaldo a Salah. Oficiální pořadí ještě nevíme, ale Luka Modrić je jednoznačně největším favoritem.

19:25 Jedenáctá příčka patří defenzivnímu štítu Chelsea

Těsně pod elitní desítkou skončil záložník Chelsea, Francouz N'Golo Kanté.

19:23 Ronaldo u toho nebude

Cristiano Ronaldo se dnešního galavečeru nezúčastní.

19:18 O vítězi rozhodovalo 180 novinářů ze 180 zemí

Své sympatie udělovali novináři 5 nejlepším fotbalistům, kteří získali určité množství bodů: 1. místo 6 bodů, 2. místo 4 body, 3. místo 3 body, 4. místo 2 body a 5. místo 1 bod.

19:10 12. a 13. místa spojená s Barcelonou

Na 12. místě se umístil bývalý hráč Barcelony Neymar, který nyní hájí barvy PSG. O příčku níže skončil současný útočník Barcy Luis Suárez.

19:02 14. místo patří brankáři Realu Madrid

Nejlepším brankářem pořadí Zlatého míče je Thibaut Courtois, především za výborné mistrovství světa 2018 v dresu Belgie.

18:45 Známe pořadí Zlatého míče 15.-30. místo

Ve druhé patnáctce, kterou France Football dnes zveřenil, je pět fotbalistů Realu Madrid - Bale, Benzema, Ramos, Marcelo a Isco. V elitní čtrnáctce se jistě umísto Varane, Courtois a Modrić.

Zlatý míč 2018, 15.-30. místo

15. Paul Pogba (Manchester United)
16.
Sergio Aguero (Manchester City)
17.-18.
Karim Benzema a Gareth Bale (oba Real Madrid)
19.-21. Roberto FIrminho (Liverpool), Ivan Rakitić (Barcelona), Sergio Ramos (Real Madrid)
22.-24. Edinson Cavani (PSG), Sadio Mané (Liverpool), Marcelo (Real Madrid)
25.-27. Allison Becker (Řím/Liverpool), Mario Mandžukuć (Juventus), Jan Oblak (Atlético)
28. Diego Godín (Atlético)
29.-30. Isco (Real Madrid) a Hugo Lloris (Tottenham)

Je velká šance, že Luka Modrić dnes převezme prestižní Zlatý míč a naruší tak nadvládu Cristiana Ronalda. To ale zjistíme až po 21. hodině. Pokud nemůžete sledovat živý přenos na obrazovkách Digi Sport 1, buďte u toho s námi zde. Průběh dnešního večera budeme průběžně aktualizovat.

Kromě držitele Zlatého míče 2018 se můžeme těšit také na vyhlášení Kopa Trophy pro nejlepśího hráče do 21 let. V této kategorii je největším favoritem Francouz Mbappé. V nominaci deseti nejlepších hráčů je i kmenový hráč Realu Madrid, který zatím hájí barvy brazilského Santosu.