OFICIÁLNĚ: Stadion Realu Madrid bude hostit finále jihoamerického Poháru osvoboditelů

Čas 30. 11. 2018, 14:04 | Autor thjuks | Zdrojas.com
Santiago Bernabéu bude hostit finále Poháru osvoboditelů
Santiago Bernabéu bude hostit finále Poháru osvoboditelů

Odveta finále Poháru osvoboditelů mezi Bocou Juniors a River Plate se z důvodu násilností odsunula na neutrální půdu. Jihoamerická federace CONMEBOL se dohodla s Realem Madrid, že utkání se odehraje v neděli 9. prosince na Santiago Bernabéu.

První finálový zápas se hrál v Buenos Aires a skončil remízou 2:2. Plánovanou odvetu zhatili fanoušci River Plate, kteří napadli autobus s fanoušky Bocy Juniors. Vedení CONMEBOL udělilo River Plate pokutu 400 tisíc dolarů a rozhodlo se, že zápas se bude hrát na neutrální půdě.

Zástupci CONMEBOL, španělské federace, FIFA a Realu Madrid s v noci ze čtvrtka na pátek dohodli, že odveta se odehraje na Santiago Bernabéu. Výkop je na plánu v neděli 9. prosince ve 20:00. V ten dej ne Bernabéu volné, Real si totiž ten samý den zahraje ligový zápas na stadionu Huescy.

Vítěz Poháru osvoboditelů si zahraje semifinále klubového mistrovství světa, které se odehraje mezi 12. až 22. prosincem ve Spojených Arabských emirátech. Real Madrid odehraje druhé semifinále. Podle papírových předpokladů by finále turnaje mělo být mezi Realem Madrid a Bocou Juniors nebo River Plate.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (16 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!