Nové Santiago Bernabéu má zelenou. Klub schválil investici 575 milionů eur

Čas 25. 09. 2018, 15:01 | Autor thjuks | Zdrojmarca.com
Nuevo Estadio Santiago Bernabéu
Nuevo Estadio Santiago Bernabéu

Klubové shromáždění schválilo masivní investici do rekonstrukce stadionu, kterou delegátům navrhl prezident klubu Florentino Pérez. Stavební práce by měly začít už na začátku roku 2019.

Přestavba stadionu Santiaga Bernabéua se stala vášní Péreze už od roku 2004, kdy slíbil fanouškům, že vybuduje největší stadion 21. století. Celý projekt se ale vinou mnoha zdržení, jako například byly problémy s pozemky okolo stadionu, o mnoho let zdržel.

Podle původních plánů měl celou (nebo přinejmenším téměř celou) investici měl zaplatit partner IPIC (Petroleum Investment Company). Jenže společnost z Abú Zabí nakonec z dohody vycouvala a klub se rozhodl, že celou investici pokryje sám z úvěru.

Pérez odhaduje ivestice odhaduje na 525 milionů eur, kterou by měl Real Madrid splatit do 30 let. Dalších 50 milionů eur plánuje prezident jako půjčku na neočekávané výdaje.

„Anglické stadiony stáli přes 1 miliardu eur,“ vysvětlil Florentino Pérez. Prezident měl konkrétně na mysli investici do nového stadionu Tottenhamu, který by se měl otevřít na konci letošního roku.

„Naše finanční situace nám umožňuje flexibilitu a roční poplatek ve výši 25 milionů eur je pouze čtyřprocentní výše našich příjmů z minulé sezóny,“ pokračoval prezident klubu v proslovu delegátům. „Nový stadion nám přinese navíc 150 milionů eur za sezónu. Bude modernější a bezpečnější. Zlepší se pohodlí a dostupnost. K dispozici bude 800 nových míst pro lidi s různým postiženým a dva nové klubové obchody.“

Celkem 1017 delegátů klubu z 1097 přítomných řeklo na celý projekt ANO. Pérezovi a jeho týmu nyní nic nebrání rekonstrukci odstartovat. Začít by měla na začátku roku 2019 a za tři a půl roku by mělo být hotovo.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (15 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!