Kdo bude vysílat La Ligu v Česku? O právech se jedná, začátek sezony asi v televizi neuvidíme

Čas 03. 08. 2018, 11:35 | Autor podvinho
Real Madrid a oslavy titulu z La Ligy
Real Madrid a oslavy titulu z La Ligy

Zatímco na Slovensku je situace jasná, český fotbalový fanoušek musí cítit nervozitu. Stále totiž není jasné, kdo bude v následující sezoně vysílat španělskou La Ligu, tedy i většinu zápasů Realu.

V minulých sezonách to bylo jasně rozdělené. Na Slovensku i v Česku vysílal v televizi španělskou ligu Digi Sport. Zatímco na Slovensku se nic nemění, v České republice je to nyní velká neznámá.

České Digi TV totiž vypršela práva na La Ligu a zatím se nedohodla na pokračování. La Liga totiž výrazně zvýšila finanční požadavky. Podle informací BilyBalet.cz dokonce žádá za sezonu více než Premier League před třemi lety. Anglická liga je přitom momentálně nejcenějším artiklem pro televize.

Právě Premier League zůstala výstavní skříní Digi Sportu, navíc během sezony přibyla této stanici Bundesliga a nově bude vysílat italskou Serii A. A to už je pořádný nápor na rozpočet.

Do boje o La Ligu sice částečně vstoupila i O2 Sport, jenže ani tato stanice nesouhlasí s požadovanou částkou. O2 Sport totiž už velmi výrazně investovala do české fotbalové i hokejové ligy a Ligy mistrů, která poběží v příští sezoně v Česku pouze na této televizi. ČT Sport si udržela pouze finále.

Ronaldův odchod snížil atraktivitu

La Liga navíc přišla o svou největší tvář a výrazný marketingový prvek. Samozřejmě hovoříme o odchodu Cristiana Ronalda. Jen tím její atraktivita (nejen) pro české a slovenské publikum značně klesla. Na druhou stranu je tady pořád El Clásico, nejatraktivnější zápas světa. Bude to ale stačit?

Česká Digi TV na otázku BilyBalet.cz odpověděla pouze formálně. „O právech na La Ligu jednáme, jakmile budeme mít nějaké novinky, zveřejníme je.“

Budeme muset doufat, že se situace brzy vyřeší. Český fanoušek by se měl nicméně připravit na to, že nějakou dobu bude muset sledovat La Ligu pouze na internetových streamech.

Dobrou zprávou alespoň je, že evropský Superpohár proti Atlétiku Madrid bude vysílat dostupná ČT Sport. Zápasy Realu v Lize mistrů zase budeme moci sledovat na O2 Sport. A například utkání s AC Milán o Trofeo Santiago Bernabéu mohou fanoušci sledovat zdarma před oficiální Real Madrid TV.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (19 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!