VELKÉ INTERVIEW: Proč právě Juventus? Ronaldův první rozhovor v novém klubu

Čas 16. 07. 2018, 22:11 | Autor thjuks | Zdrojjuventus.com, as.com, ESPN
Ronaldo na své první tiskovce v Juventusu
Ronaldo na své první tiskovce v Juventusu

Ronaldova prezentace v Turíně nebyla žádná velká sláva, jako když Cristiano před devíti lety přicházel do Madridu. Juventus svolal tiskovou konferenci, během které Portugalec v elegantním klubovém saku odpovídal 25 minut na otázky novinářům.

Vítejte v Itálii. Proč jste si vybral právě Juventus?
Bylo jednoduché se rozhodnout pro Juventus. Je to největší klub Itálie a jeden z nejlepších na světě. Někteří přátelé a kolegové mi několikrát poradili, že bych si měl vybrat právě Juve. Proto jsem si vybral Juventus. Mají TOP trenéra a prezidenta, kteří jsou zvyklí vyhrávat.

Jaké máte cíle? Kde se vidíte za několik let?
Myslím teď na přítomnost. Užívám si fotbal a pořád se cítím mladý. Vždy jsem měl rád výzvy – ve Sportingu, Manchesteru, Realu Madrid a teď v Juventusu. Měl jsem snovou kariéru a nemohl jsem si ani vysnít lepší. Vyhrál jsem spoustu trofejí s kluby i individuálně. Myslím, že tato výzva bude podobná těm předchozím.

Bylo to smutné, když jste odešel z Realu Madrid. Portugalci si myslí, že odcházíte i z reprezentace.
Nejsem smutný. Jsem tu, protože je to skvělá výzva mé kariéry. Je to velký klubu. Se vším respektem, ale hráči v mém věku většinou odcházejí do zemí jako je Katar nebo Čína. Takže přijít do takového významného a velkého klubu v této fázi kariéry mě dělá velkou radost. Proto jsem velmi vděčný Juventusu za tuto příležitost, protože můžu jít dál v kariéře. Pokud jde o mou zemi, nezanevřel jsem ni. Budu pro ni stále pracovat. Pokud budu moci, budu za ni samozřejmé ještě hrát.

Ronaldo
Ronaldo rozdával na tiskovce úsměvy (© juventus.com)

Miliony fanoušků Juventusu jsou nyní šťastní, ale mnoho fanoušků Realu je smutných z vašeho odchodu. Co byste vzkázal fanouškům?
Bylo to devět nádherných let v Madridu. Teď je tu ale nový krok mého života. Děkuji všem fanouškům za podporu. Nyní se potřebuji soustředit na nový krok kariéry. Velmi se těším, až budu hrát. Jsem na to velmi motivovaný a koncentrovaný. Pokusím se dokázat, že jsem TOP hráčem, jako obvykle. Budu na tréninku tvrdé pracovat, ale myslím, že nemusím nikomu nic dokazovat. Mé statistiky mluví za vše. Jsem velmi ambiciózní a mám rád výzvy. Velmi nerad zůstávám ve své komfortní zóně.Doufám, že se mi podaří zapsat se do historie Juventusu, jako předtím v Manchesteru a v Madridu.

Řekl jste, že máte rád výzvy. Italský fotbal je jiný než ostatní. Právě proto jste si vybral Juventus?
Ano, mám rád výzvy. Italský fotbal je velmi obtížný a jiný především takticky. Mám rád nové zkušenosti. Vím, že to nebude snadné, ale já jsem nikdy neměl snadné výzvy. Nechci sedět doma v křesle a jen vzpomínat na mé úspěchy. Chci tvrdě pracovat na nových úspěších. Věřím mému fotbalu, věřím spoluhráčům, a věřím, že se nám bude dařit. To mi nedělá starosti. Jsem klidný a sebejistý.

Fanoušci Juventusu od vás očekávají titul v Lize mistrů. Víte proč? Jste jeden z důvodů, proč Juventus ztratil Ligu mistrů v minulé sezóně.
Uvědomuji si, že titul v Lize mistrů chce získat každý klub. Budeme však bojovat nejen o Ligu mistrů, ale také o Serii A a o další trofeje. Liga mistrů není snadnou soutěží a já doufám, že v ní můžu Juventusu pomoci. Juventus byl jen krůček od této trofeje, ale ani když jste ve finále, nic není jisté. Doufám, že se nám bude dařit, ale uvidíme.

Někteří fanoušci věří, že jste si vybral Juventus kvůli ovacím ve stoje za váš gól nůžkami v Turíně. Je to tak?
Byl to pro mě úžasný moment, krásný pozdrav od fanouškům. Zvyšuje to moji motivaci. Je to pro mě krásné dobrodružství v novém klubu. Doufám, že fanoušky odměním za takovou poctu. Jsem fanouškům velmi vděčný. Jsem také rád, že mě fanoušci přivítali na letišti v Turíně.

Rozhodl jste se o přestupu do Juventusu po finále Ligy mistrů, když jste řekl: „Bylo krásné hrát za Real Madrid“? Jak se cítíte ve 33 letech?
V ten moment jsem se nerozhodl. O tom jsem tehdy nepřemýšlel. Není ale důležité. Jsem tu díky prezidentovi a managementu. Důležité je, že se cítím velmi dobře, fyzicky i psychicky, a jsem hrdý na to, že tu jsem. Dává mi to velkou motivaci. Přišel jsem sem, protože je pro mě nová výzva přijít do tak velkého klubu v tomto věku. Hráči mého věku uvažují nad tím, že jejich kariéra již končí. Já chci ukázat, že jsem velmi jiný než ostatní. Je to emotivní moment pro mé i pro klub.

Byl Juventus jedinou možností přestupu?
Ano, byl, (Ronaldo se významně usmál...)

Ronaldo
Ronaldo, nové číslo 7 Juventusu (© juventus.com)

Už víte, kdy budete debutovat?
Ne, záleží na kouči. Začnu trénovat 30. července. Rád bych hrál první zápas ligy.

Cristiano, říkáte, že pro vás nic neznamená věk. Je tu ještě šance, že se jednou vrátíte do Sportingu?
Sporting navždy zůstane v mém srdci, ale na to teď nedokáži odpovědět. Nyní chci být úspěšný v Juventusu. Nejsem tady dovolené. Chci nové úspěchy a jsem velmi šťastný, že tu jsem.

Bude těžší, nebo jednodušší vyhrát Zlatý míč v Juvenusu?
Na to nemyslím. Nenapadlo mě ani, že vyhraji tři Zlaté míče...  Ateď jich mám pět! Jistě, chci ho znovu vyhrát, chci být nejlepší. Kdo ví, možná se mi to znovu podaří, pokud se vše bude dařit. Věci se budou dít přirozeně, jak říkávám. Nebylo vůbec jednoduché vyhrát Zlatý míč v Manchesteru, ani v Realu. Třeba se mi to podaří i zde. Uvidíme.

Řekl jste, co můžete dát Juventusu. Ale co může Juventus dát vám?
Juventus mi dal především úžasnou příležitost, za kterou jsem mu vděčný. Dali důvěru v můj fotbal. Je to další krok kariéry. Juventus je klub, který může mít hodně úspěchů. Není náhoda, že vyhráli sedm posledních Scudett v řadě a byli ve finále Ligy mistrů. Cítím se poctěný, že měl Juventus o mě zájem. Rád bych dostal klub ještě na vyšší level.

Jak se cítíte být Cristianem Ronaldem? Jste symbolem, jste příkladem pro další hráče. Myslíte na to?
Je to další výzva. Chci být příkladem nejen jako hráč, ale také jako muž. Chci pracovat tvrdě a pomoci Juve. Nechci se měnit, chci být sám sebou. Je to velmi dobrý okamžik mé kariéry. Doufám, že fanoušci budou se mnou spokojení. Budu pracovat pro klub na cestě za trofejemi.

Je to zajímavé, že Ancelotti se vrací do Itálie. Mluvil jste s ním?
Zatím ne. Rád jsem pracoval s ním, ale příště budeme soupeři. Moc rád ho uvidím, byl součástí mé kariéry. Velmi mě podporoval.

Kdo bude v Itálii vaším rivalem, jakým byl ve Španělsku Messi?
Nesleduji hráče jako rivaly, na to nemyslím. Snažím se vždy hrát co nejlépe. Pokusíme se vyhrát všechny zápasy a být nejlepší. Je to velmi zajímavá výzva. Každý mluví o mé rivalitě s Messim, ale my budeme hrát každý za sebe. Každý chceme být úspěšný ve svém klubu a na konci uvidíme, kdo je nejlepší.

Hrál jste v Lize mistrů a na mistrovství světa proti Benatiovi. Jaký máte na něj názor?
Tvrdě jsme spolu bojovali. Je to výborný hráč, výborný obránce. Měli jsme na mistrovství světa nějaké konflikty, ale to je součástí hry, je to obránce. Bude to zajímavé hrát ve stejném klubu a být jeho spoluhráčem.

Zajímalo by nás, jaká to bude pro vás změna po osobní stránce? Strávil jste devět let v Madridu.
Cítím se skvěle. Pro mě je to další výzva, velmi těžká, ale já jsem na to připravený. Juventus je připravený. Věk není důležitý, jak jsem již řekl. Těším se, až začne liga a chci vyhrát všechny trofeje.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (64 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!