FAKTA: Kolik zaplatí Juventus Realu za Ronalda? Podíl získají Sporting, United i agent Mendes

Čas 10. 07. 2018, 22:59 | Autor thjuks | Zdrojjuventus.com
Cristiano Ronaldo oblékne dres Juventusu
Cristiano Ronaldo oblékne dres Juventusu

Dohoda je na stole, Ronaldo přestupuje do Juventusu. Italský klub odkryl detaily transferu, takže známe, kolik přesně půjde komu do kapsy. Na své si přijdou hned tři kluby a Ronaldův agent.

Juventus zaplatí za Ronalda celkem 112 milionů eur, v přepočtu tedy 2 miliardy 896 milionů korun. S financováním by měl pomoci Fiat, majitel Juve.

Italský klub zaplatí, jak sám potvrdil, přestupovou sumu na dvě roční splátky. Celková částka se skládá ze několika složek.

Základ je 100 milionů eur, ze kterých získají 5 milionů eur kluby, které se podíleli na jeho výchově mezi 12. a 23. rokem. Jde o povinný solidární příspěvek, který je stanovený FIFA na 5 % z přestupové částky.

95 milionů eur rozdělených na dvě splátky tak půjde na účet Realu Madrid. Zbylých 5 milionů si rozdělí Sporting a Manchester United rovným dílem.

Zbylých 12 milionů eur získá v rámci dodatečného doplatku Jorge Mendes, agent Cristiana Ronalda.

112 milionů eur za Cristiana Ronalda

Část přestupové částky Kdo inkasuje
95 milionů eur Real Madrid
12 milionů eur Jorge Mendes (agent Ronalda)
2,5 milionu eur Manchester United
2,5 milionu eur Sporting Lisabon

Juventus vyjde Ronaldo na 248 milionů eur

Cristiano Ronaldo podepíše čtyřletý kontrakt s předpokládaným příjmem 30 milionů eur čistého za sezónu. K tomu si připočtěme daně téměř dvojnásobek této sumy a navíc zmíněných 112 milionů eur.

Dojdeme ke čtyřleté investici 248,4 milionu eur za CR7. Tedy pokud Ronaldo zůstane v Turíně celé čtyři roky, tedy do svých 36 let.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (14 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!