Ženský fotbal v Madridu? Nic nemožného! Jednání o založení týmu již začala

Čas 03. 09. 2016, 11:49 | Autor Larin | Zdrojas.com
Santiago Bernabéu
Santiago Bernabéu

V příští sezóně bychom se mohli dočkat velké novinky. Real Madrid totiž zvažuje založení ženského fotbalového celku. Nebude to však jednoduchého - zbývá vyřešit ještě velká spousta administrativních věcí.

Real je víceméně jediný tradiční španělský velkoklub bez ženského fotbalu. Barcelona, Atlético, Valencie i Bilbao své týmy pro opačné pohlaví již delší dobu mají, výjimkou nejsou ani jiné světové kluby. Například v Anglii či Francii je ženský fotbal velmi rozšířen. 

Florentino Pérez se v posledních letech se založením ženského celku poněkud zdráhal, nyní by to už mohlo vyjít. Vše dostal na starost bratr a agent Sergia Ramose v jedné osobě René Ramos. Ten se již v červnu měl údajně sejít se zástupci klubu D.C. Tacón, aby projednali společnou budoucnost pod záštitou Realu Madrid.

Ano, správně. Real nebude s ženským fotbalem začínam úplně od píky. Mnohem jednodušší varianta bude vzít pod svá křídla již existují tým, konkrétně právě D.C. Tacón. Ten v letošní sezóně působí v Segundě División a s několika novými posilami by v květnu rád slavil postup.

Samozřejmě není nic oficiálního a jednání zatím neprobíhají pod 'značkou' královského klubu. Do budoucna se však může jednat o zajímavé zpestření.  

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (12 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!