BLOG: Real hrál hrozně a měl kliku. Ale takové zápasy vyhrávají tituly

Čas 04. 11. 2015, 13:05 | Autor podvinho
Tým Realu Madrid před duelem s PSG
Tým Realu Madrid před duelem s PSG

Real Madrid předvedl v úterý proti PSG asi nejhorší výkon sezony. Pomalý, bez nápadu, s velkými chybami. Ale Real Madrid zároveň proti nadupanému soupeři vyhrál 1:0, opět v Lize mistrů nedostal gól a postoupil do vyřazovacích bojů. Ještě důležitější je ale pro mě fakt vítězství.

Myslím, že nemusíme diskutovat o tom, jak Real hrál. Špatně, hodně špatně. To viděli všichni a viděl to určitě i trenér Rafael Benítez. Z jeho strany je každopádně logické, že odmítl nějakou velkou kritiku týmu. V náročném programu se prostě vítězství počítá.

Bez debat je i další věc, Real měl velké štěstí. Kdyby takto hrál i v dalším těžkém zápase, nevyhraje. S kritikou hráčů bych to ale nepřeháněl. Úterý bylo dnem, kdy to prostě hráčům nesedlo. Nic se jim nedařilo, navíc narazili na silného a sebevědomého soka.

Hrozně by mi vadilo, kdyby Real zápas odflákl. Takový pocit jsem ale neměl. Proto mě více než zápas s PSG naštvalo utkání s Las Palmas, které sice Bílý balet vyhrál, ale hrál tak na 20% svých možností. To by si před domácím publikem neměl dovolit, i když se při náročném programu a mnoha zraněních potřebuje trochu šetřit.

Zpět ale k zápasu s PSG. V minulých sezonách Real podobné duely výsledkově nezvládal. Když se mu nedařilo herně, málokdy vyhrál. V první řadě proto, že měl obrovské problémy udržet čisté konto. Kvalitní defenziva je dnes přitom základ.

V éře Rafaela Beníteze zatím dokáže Real vyhrát i s jedním vstřeleným gólem. Jinými slovy, i když se ofenzivě nedaří, zvládne madridský klub zvítězit. A to je strašně důležité, přímo životně.

Nechci tím v žádném případě říct, že by měl Real hrát na výsledky 1:0, to ani náhodou. Také chci vidět dominanci, ofenzivní podívanou, ideálně několik branek v síti soupeře. Zároveň jsem ale realista a vím, že každý zápas tak prostě probíhat nebude.

A vyhrávat zápasy, ve kterých se vám vůbec nedaří, umí jen mistři.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (52 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!