ZAJÍMAVOST: Fotbalová rodinka. Všichni čtyři Zidanovi synové hrají za Real

Čas 29. 05. 2015, 13:20 | Autor redakce | Zdrojjenprofotbal.cz
Druhý nejstarší syn Zinedina Zidana Luca
Druhý nejstarší syn Zinedina Zidana Luca

Legendární fotbalista Realu Madrid Zinedine Zidane musí byt pyšným otcem. Francouzský elegán má čtyři syny a všichni hrají za jeho milovaný klub. Největší šance obléci jednou dres prvního týmu má trochu paradoxně Luca, který je brankářem.

Eliaz – 10 let

Desetiletý benjamínek už také obléká dres Bílého baletu, nastupuje v týmu nejmladších žáčků. Do Realu přestoupil z Canillas. Hraje stejně jako tatík střední zálohu, jeho oblíbeným hráčem je stoper týmu Raphaël Varane. Web Realu popisuje Eliaze jako technického a energického levonohého hráče s  kvalitním periferním viděním.

Theo – 13 let

Pokud někdo ze čtyř synů připomíná herní styl slavného otce, je to právě Theo. „Má neuvěřitelně vytříbenou techniku,“ uvedl pro klubový web jeden z trenérů mládeže. Hraje v útoku a podle koučů Realu má vskutku širokou paletu zakončení, mýlí se jen výjimečně.

Luca – 17 let

Luca se nepotatil. Lásku k fotbalu sice zdědil, ovšem hraje na postu brankáře. Patří mezi nejtalentovanější gólmany Francie. Nedávno chytil za reprezentaci v penaltovém rostřelu hned tři pokutové kopy soupeře. Luca má velkou naději, že by jednoho dne skutečně mohl objevit v kádru prvního týmu Realu.

Enzo – 20 let

Nejstarší synek z rodiny má do A týmu blízko. Už před třemi lety šikovného středopolaře do tréninku A týmu pozval tehdejší lodivod José Mourinho, nyní si ho hýčká sám Zinedine Zidane v Castille. Přestože už má za sebou i debut v národním týmu do devatenácti let, na premiéru v áčku Realu stále čeká. Přitom ve svých letech už má nejvyšší čas, brzy bude pozdě.

Enzo
Nejstarší Zidanův syn Enzo (© Realmadrid.com)

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (19 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!