De Geu bude těžké udržet. Pokud chce, může odejít, přiznal kouč United Van Gaal

Čas 18. 05. 2015, 13:48 | Autor podvinho | Zdrojtelegraph.co.uk
Brankář United David de Gea
Brankář United David de Gea

Odchod brankáře Davida de Gey z Manchesteru United do Realu Madrid dostává stále reálnější obrysy. Dokonce i trenér Rudých ďáblů připustil, že udržet svého svěřence i na další sezony bude hodně těžké. A to i přes velmi lukrativní nabídku nové smlouvy.

O tom, že jednání De Gey s Realem Madrid hodně pokročila, se píše už několik dnů. Deník Marca dokonce přinesl informaci, že se královský klub již dohodl s hráčem na podmínkách smlouvy. Potřeboval se však domluvit pochopitelně i s United, kteří De Geu chtějí udržet za každou cenu.

„Chceme, aby u nás zůstal. Proto jsme mu dali lukrativní nabídku,“ řekl Van Gaal. United položili na stůl smlouvu, která by španělskému brankáři zajišťovala závratných 200 tisíc liber týdně. Přesto jí zatím De Gea nepodepsal. Aktuální kontrakt mu přitom končí za rok.

Pokud čtyřiadvacetiletý gólman nepodepíše do konce sezony, je jeho přestup takřka jistý. United totiž určitě nebudou chtít pustit svůj klenot o rok později zadarmo. Van Gaal navíc přiznal, že nehodlá držet De Geu v týmu proti jeho vůli. „Může jít do každého velkého klubu. Rozhodnutí je na něm.“

Nizozemský kouč chápe důvody, proč by byl pro De Geu přestup do Realu lákavý. „Je to Španěl, španělský reprezentant. Má španělskou manželku. Jeho rodiče se na něj jezdí dívat. A nyní se o něj zajímá španělský klub…“ naznačil Van Gaal.

„Analyzoval jsem si jeho pozici. Bude těžké ho udržet,“ přiznal upřímně trenér Manchesteru United.

Klíčová slova: de, gea

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (73 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!