Real v novém roce zatím plány plní

Čas 16. 02. 2015, 08:00 | Autor redakce
Cristiano Ronaldo

V Primera Division máme za sebou již třiadvacet kol a Real Madrid si stále bedlivě střeží průběžně první pozici tabulky. Bílý balet má od nového roku v nejvyšší španělské lize na svém kontě sedm zápasů. Ovšem ten první, 4. ledna na půdě Valencie, pro stávajícího šampiona Ligy Mistrů nedopadl vůbec růžově. Real sice vedl již od 17. minuty po Ronaldově proměněné penaltě, po výměně stran se misky vah obrátili na stranu domácích.

Nejprve v 52. minutě Barragan vyrovnal a za necelou čtvrthodinku už vsítil druhý a zároveň i vítězný gól Otamendi a Valencie se tak mohla radovat ze zisku tří bodů. Prozatímně čtvrtá Valencie si až doposud drží dlouhou neporazitelnost, naposledy totiž prohrála 30. listopadu v rámci 13. kola španělské ligy s Barcelonou 0:1.

Katalánský tým tak měl obrovskou šanci dostat se ke svému rivalovi na rozdíl jednoho bodu. 17. kolo nicméně nepřineslo štěstí ani jemu a na hřišti Real Sociedad schytal smolnou porážku 1:0 po vlastní brance Alby již ve druhé minutě zápasu. To nyní třetí místo okupující Altético Madrid hozenou rukavici přijal a porazil Levante 3:1. Tímto se posunulo před Barcelonu a užuž si brousilo zoubky i na neoblíbeného soka Real. O týden později ale narazil právě na Barcelonu, která druhou porážku v řadě nemínila připustit. Po výsledku 3:1 kádr Atlética opouštěl druhé největší tamní město se zklamáním.

Od nešťastného vystoupení ve Valencii se ale madridský velkoklub dlouho nemýlil. Hned týden na to vůbec nešetřil Espanyol. Ani fotbalový komentář živě nešetřil chválou na madridský výkon. V první půlhodině totiž uklidnili domácí fanoušky pohlednými dvěma trefami. Tým ze středu tabulky se snažil s nepříznivým výsledkem něco dělat, místo toho ale ještě v poslední části zápasu schytal další gól. Jediným šrámem na hře Realu byl tvrdý faul Coentraa v 53. minutě, za nějž uviděl červenou kartu.

O osm dní později stejný výsledek fantasticky zopakoval před zraky getafského publika. Místnímu celku nadělili tři fíky, aniž by ani jeden inkasovali. A to první půlka nasvědčovala tomu, že Real bude mít se vstřelením branky skrz obranu Getafe dosti problémy. Prokletí ale prolomil po hodině Cristiano Ronaldo a o čtyři minuty později se opičil Bale. V 79. minutě se opět nespletl Ronaldo a zásadně tak dopomohl svému týmu k jasnému vítězství.

ronaldo

Ve 20. kole už Real tak sebejistě nezvítězil, ba naopak, s Cordobou se řádně potrápil.  Na samém počátku utkání Sergio Ramos nešikovně zahrál rukou v pokutovém území a rozhodčí nekompromisně odpískal penaltu proti Realu, kterou vzápětí Nabil Ghilas proměnil. Madrid tedy musel dotahovat jednogólové manko. To se zadařilo Karimu Benzemovi v sedmadvacáté minutě. Do výměny stran už fanoušci další branku neviděli. I druhá půlka byla bohužel na góly velmi skoupá. Na výherní střelu si museli počkat až do samého závěru. Minutu před koncem řádné hrací doby Gareth Bale obelstil brankáře Cordoby a využil penaltu, kterou mu nerad připravil Cartabia. Ten po dvou žlutých musel opustit jako druhý hráč zápasu trávník a zbytek souboje sledovat z hlediště. Tím prvním, kdo se provinil, byl Cristiano Ronaldo. Madridskému kapitánovi přetekly nervy a nakopnul soupeřova obránce Edimara, za což byl po právu vykázán ze hřiště se stopkou na dva zápasy.

Trojnásobný držitel Zlatého míče si tak dal nucenou pauzu během sobotního duelu s Realem Sociedad. Nejlepšího fotbalistu světa to jistě velmi mrzelo, jelikož chtěl i se spoluhráči vrátit soujmenovci potupnou porážku 4:2 z podzimní části sezóny. Místo plánovaného náporu ale přišla po pár vteřinách utkání krutě ledová sprcha. Elustondo se uvolnil a hlavičkou odeslal míč za záda Casillase. Podobně hlavou umístil balón James Rodriguez hned o 2 minuty později do soupeřovy svatyně a mohl se tak radovat z vyrovnaného stavu. Před poločasem šikovně skóroval Sergio Ramos a Real tak mohl do kabin za uspokojivého stavu 2:1. Domácí publikum se však domáhalo dalších proměněných střel. Jejich přání v 52. a následně ještě v 72. minutě vyhověl Benzema. Upravil tak konečný výsledek na 4:1. Real se tak blýsknul senzačním výkonem a potrestal tak San Sebastian i bez vyloučeného Ronalda.

Pak ovšem přišlo osudné derby, ve kterém trpěl na hřišti Atlétika Madrid debakl 0:4. To alespoň z části dokázal Bílý balet napravit v zatím posledním třiadvacátém kole, kdy doma porazil Deportivo 2:0.

Po 23 kolech si teda Real udržuje náskok jeden bod na druhou Barcelonu.