Sedmnáctiletý fotbalista Lukáš Mandík jede na kemp Realu Madrid! Je to můj největší sen, říká

Čas 27. 01. 2015, 21:30 | Autor podvinho
Lukáš Mandík při zápase Vyšehradu
Lukáš Mandík při zápase Vyšehradu

<ROZHOVOR> Jmenuje se Lukáš Mandík, je mu 17 let a hraje fotbal za FK Slavoj Vyšehrad v Praze. Doteď nic zvláštního. Jenže Lukáš dokázal něco, o čem většina fotbalistů marně sní. Dostal pozvánku na kemp Realu Madrid. Teď je jen na něm, zda uspěje.

Zatímco většina školou povinných si bude užívat letní prázdniny, Lukáš Mandík bude mít před sebou největší zkoušku v životě. V červenci odlétá jako jediný Čech na kemp Realu Madrid, kde se pokusí přesvědčit skauty madridského velkoklubu, aby si ho vybrali.

„Odlétám do Španělska 19. července. Bez rodičů, ti mají přísný zákaz kemp navštěvovat. Na letišti si mě vyzvednou zástupci Realu Madrid a už se o mě postarají,“ odkrývá talentovaný fotbalista v exkluzivním rozhovoru pro portál Real-madrid.cz

Na začátek se nám prosím trochu představ.
Studuju střední odbornou školu se zaměřením na sportovní management. Mezi mé největší koníčky patří fotbal, kterému se závodně věnuji od 4 let. Mezi mé další koníčky patří fitness, jízda na snowboardu i lyžích, bruslení, hokej, potápění či běh.

A jak by jsi se charakterizoval jako fotbalista?
Jsem útočník, moje nejsilnější stránka je rychlost, síla a střela. Mám rád technický, ale svým způsobem rychlý fotbal. Mezi mé největší slabiny patří hra levou nohou a hra dozadu. Na to se hodlám více zaměřovat.

Málokdo si může říct, že ho čeká kemp Realu Madrid, nejúspěšnějšího klubu v historii. Kdy a jak jsi se o tom poprvé dozvěděl?
Dozvěděl jsem se o tom nedávno na svých sedmnáctých narozeninách. Dostal jsem to jako překvapení od táty, který to dlouhou zařizoval. Už jsem takový dárek jednou dostal, bylo to pozvání do kempu Dukly Praha, po jehož absolvování jsem byl přijat do kádru jako nejlepší hráč kempu.

Neprozradil ti táta, jak se mu povedlo něco takového zařídit?
Ne, ani jsem se o to nezajímal. První, co mě zajímalo, bylo, jak se budu připravovat, abych dokázal to samé, co se mi povedlo na kempu Dukly. Možná táta spolupracoval s mým agentem Daliborem Lacinou.

Už víš, kdy se kemp koná? Případně kdy odlétáš?
Odlétám sám do Španělska bez rodičů, kteří mají přísný zákaz letět i návštěvovat tento kemp, v sobotu 19. července. Přímo na letišti si mě vyzvednou zástupci Realu Madrid a postarají se o mě.

Kdo se o vás bude v kempu starat? Myslím hlavně, kdo ze zástupců Realu Madrid tam bude.
To bohužel nevím, nejspíš trenéři mládeže. Určíte pak počítám s tím, že tam budou ostatní agenti a skauti na pozorování.

Tušíš, jak bude kemp probíhat? Kolik dalších fotbalistů tam přibližně bude?
Kolik nás tam bude bohužel netuším. Kemp trvá 14 dnů. Tady je přesný rozpis našeho programu.

Rozpis kempu Realu Madrid - tohle Lukáše denně čeká

8:00 - snídaně
8:30 - autobus do tréninkového centra
9:00 - trénink 90 minut
10:30 - sprcha, občerstvení
11:00 - aktivity
12:00 - autobus na pobyt
13:30 - oběd
14:30 - bazén / aktivity
16:30 - autobus do tréninkoveho centra
17:00 - trénink (turnaje) 60 minut
18:30 - sprcha
19:00 - autobus na pobyt
19:30 - komunikace s trenéry
21:00 - večeře
22:00 - aktivity
23:30 - spánek

Do kempu máš přibližně půl roku. Jak se nyní připravuješ?
Každý den mám minimálně dvoufázové tréninky. Ať už je to trénink s U17 Vyšehradu či s jejich A týmem. Například v sobotu budu hrát za A tým přátelské utkání. Mimo to posilovna, vytrvalostní běhy, sprinty převážně do kopců, jemná technika s míčem, jízda na kole či plavání.

Určitě si musel upravit i jídelníček. Hlídáš se teď hodně?
Ja už se hlídam poslední rok, absolutně omezuji tuky, zvětšil jsem ještě přísun bílkovin. Stravu si doplňuji aminokyselinami, vitaminem D, magnesiem a podobně. Zároveň se snažím hodně regenerovat.

Lukáš

Pokud by jsi na kempu uspěl, víš, co by to pro tebe znamenalo? Jak by se postupovalo dále?
Znamenalo by to úplně nejvic v mé dosavadní kariéře, musel bych podrobit všechno fotbalu a musel bych se rozmyslet, co a jak se školou, rodinou, přítelkyní... Ale kdo ví, co bude za pul roku. Určíte bych si každopádně splnil největší sen v živote.

Fandil jsi vždy právě Realu Madrid?
Ano vždy a vždycky budu.

Kdo je ze současného kádru Realu tvůj největší vzor?
Tak to je naprosto jednoznačné Cristiano Ronaldo :)

To pochopitelně schvalujeme. V průběhu přípravy i kempu budeš psát občas blogy pro web Real-madrid.cz. Jak se těšíš na spolupráci?
Pochopitelně se těším. Pomáhá mi to výrazně psychicky v mé přípravě, že mám v zádech vaší podporu.

My se také moc těšíme. Děkujeme za rozhovor a přejeme hodně štěstí i pevné nervy při přípravě.
Také děkuji. A ještě bych chtěl na závěr poděkovat nejen vám, ale hlavně bych chtěl poděkovat za podporu své rodině, přítelkyni a mému dosavadnímu nejlepšímu trenérovi Olinu Martincovi a jeho asistentovi Zdeňku Jarošovi a pochopitelně celému tymu Vyšehradu U17.

Lukáš Mandík a Real-madrid.cz

Portál Real-madrid.cz bude Lukáše podporovat ve splnění jeho velkého snu zahrát si v dresu Realu Madrid. Lukáš bude psát speciálně pro náš web pravidelné blogy, těšit se fanoušci mohou i na poznatky přímo z místa. Jako největší web o Realu v Česku a Slovensku jsme hrdí na to, že bude mít Česká republika svého zástupce na tak prestižní akci a přejeme Lukášovi, ať se mu daří nejen ve fotbalovém životě.

Podpořte Lukáše i vy. Sledujte jeho Fanpage na Facebooku, kam pravidelně dává poznatky ze své přípravy i další zajímavosti.
 

Lukáš Mandík - Official

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (40 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!