Fotbal a poker že nejdou dohromady? Slavný Ronaldo dokazuje pravý opak

Čas 17. 04. 2014, 14:57 | Autor redakce
Slavný Ronaldo miluje kromě fotbalu i poker
Slavný Ronaldo miluje kromě fotbalu i poker

Některá jména světového fotbalu se jen tak nezapomínají, a to ani tehdy, když se jejich nositelé dobrovolně rozhodnou zelený trávník opustit. Jeden z těch, pro které to rozhodně platí, je Ronaldo Luís Nazário de Lima, známější jako Ronaldo. Přestože fotbalovou scénu opustil před několika lety, jeho jméno i tvář zůstávají známé. Ptáte se, co dělá taková fotbalová hvězda ve svém volném čase? Rádi vám to prozradíme – Ronaldo hraje závodně poker.

Rekordman Světového poháru

Brazilský fotbalista, který si od sportovních fanoušků vysloužil přezdívku El Fenômeno („Fenomén“), dopomohl během své kariéry Brazílii jak k několika vítězstvím na olympiádách, tak ke zlatému poháru FIFA. Za svou rodnou zemi hrál v celkem 98 mezinárodních utkáních a za celou kariéru dal 62 gólů, z toho 15 v rámci Světového poháru, za což si vysloužil dodnes nepřekonaný rekord. Působil v týmu Real Madrid a je držitelem téměř dvou desítek ocenění pro jednotlivce, od Fotbalisty roku (FIFA) po Nejlepšího hráče hodnoceného magazínem World Soccer. Obecně bývá uznáván za jednoho z nejlepších fotbalistů moderní doby.

Stinnou stránkou jeho kariéry byla řada vleklých zranění a jiných zdravotních obtíží (například nevysvětlený kolaps, ke kterému došlo na mistrovství světa v roce 1998). Zdravotní stav, zejména problémy se štítnou žlázou, byl také hlavním důvodem pro předčasné opuštění světového fotbalu – Ronaldo z něj definitivně odešel 14. února 2011.

Od sportovní agentury k pokerové reprezentaci

Po svém odchodu založil Ronaldo agenturu 9ine (pojmenovanou podle čísla, které nosil na dresu) a začal se věnovat sportovnímu marketingu – tj. propagovat sportovce, vymýšlet pro ně marketingové plány a strategie a podobně. Jedním z jeho klientů se v roce 2012 stal i André Akkari, profesionální hráč pokeru a první „karetní sportovec“, kterého měla 9ine kdy na starosti. Netrvalo dlouho a volání profesionálního pokeru neodolal ani Ronaldo.

Bývalý hráč brazilské reprezentace je dnes členem týmu PokerStars Sportstars, který reprezentuje pokerovou online hernu PokerStars a sestává se jen z vrcholových sportovců (kromě Ronalda sem patří například špičky světového tenisu Rafa Nadal a Boris Becker nebo bývalá nizozemská hráčka pozemního hokeje Fatima Moreira de Melo). Není bez zajímavosti, že Ronaldův nový koníček neunikl tisícům jeho fanoušků – těsně poté, co se bývalý fotbalista stal novou tváří PokerStars, se v Brazílii několikanásobně zvedl zájem o hraní pokeru. Zatímco v roce 2011 se na místní pokerový turnaj Brazilian Series of Poker přihlásilo kolem 400 hráčů, několik měsíců od chvíle, kdy 9ine vzali pod křídla André Akkariho, se počet přihlášek na další ročník vyšvihnul na 1 500. Dnes turnaj sponzoruje již zmíněná online herna PokerStars.

Hrajte jako Ronaldo!

Server PokerStars je jednou z největších virtuálních heren na světě. Je přístupný v několika světových jazycích (nyní i v češtině) a kromě možnosti hraní online pořádá i řadu turnajů po celém světě (například evropský European Poker Tour, severoamerický North American Poker Tour, jihoamerický Latin American Poker Tour, apod.). Nejčastější variantou pokeru, která se na serveru hraje, je věčný a všemi oblíbený poker texas holdem, PokerStars však nabízí i řadu jiných herních variant. Zkuste hrát jako Ronaldo!

Klíčová slova: ronaldo

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (7 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!