Mourinho: Hráči Realu stávali před zápasy frontu u zrcadla

Čas 07. 03. 2014, 17:14 | Autor Petric32 | Zdrojmarca.com, as.com
José Mourinho
José Mourinho

José Mourinho do světa vypustil další zprávu, která jeho osobě zajistila opět na nějakou dobu zvýšenou pozornost. 'The Special One' totiž v britském vydání magazínu pro muže Esquire řekl, že dnešní fotbalisté se více zajímají o peněžitý zisk, než vyhrávání trofejí. U některých jedinců má dozajista pravdu, proto se v médiích probírají spíše jeho výroky na adresu hráčů Realu Madrid.

„Hodně času madridští hráči trávili ve frontě u zrcadla před zápasem, zatímco rozhodčí už čekali v tunelu,“ pronesl Mourinho větu, která ihned obletěla mediální svět. 

„Dříve jsem měl pocit, že si hráči chtěli vydělat peníze za svou kariéru a na jejím konci být bohatí. Nyní ale lidé, kteří je obklopují, chtějí, aby byli bohatí ještě před tím, než podepíšou svůj první pořádný kontrakt, než odehrají jediné utkání v Premier League nebo než poznají, jaké to je hrát v Lize mistrů,“ přiblížil své myšlenky Mourinho.

Také řekl, že mladí hráči by si měli brát příklad z legend, jakými jsou Frank Lampard nebo John Terry, tedy jeho současní hráči v Chelsea. „Snažíme se proto mladým hráčům ukázat jejich cestu, správný směr. Doufejme, že budou následovat příkladů Lamparda či Terryho, kteří vždy byli fanatiky do vítězství,“ snažil se Mou vysvětlit, o jaké hráče má zájem. Tedy, že potřebuje takové, kteří chtějí být ve fotbale úspěšnými, kterým nejde o to, jestli vydělávají o milion méně nebo více, ale o to hrát na nejvyšší úrovni a vyhrávat tituly, a tak jako tak být na konci kariéry bohatí.

Mourinho také dodal, že se tak stallo „v důsledku toho, jaká je současná společnost. Jak můžu svým hráčům zabránit v autobuse dělat to, co vy nazýváte jak? tweetování a takové ty věci? Jak jim v tom můžu bránit, když můj syn i dcera dělají to samé?“

Klíčová slova: mourinho, interview

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (61 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!