Deschamps: Varane ukazuje abnormální úroveň vyzrálosti

Čas 07. 03. 2013, 17:51 | Autor Petric32 | Zdrojas.com
Didier Deschamps
Didier Deschamps

Přední stránky novin, co se hráčů Realu Madrid týče, patří nyní Luku Modrićovi a Cristianu Ronaldovi, ale dá se říct už dlouhodobě si stabilní, a nutno podotknout, že výbornou formu udržuje 19letý madridský zázrak Raphaël Varane. Tomu se nyní dostalo chvály navýsost cenné - od reprezentačního trenéra Didiera Deschampse. Kromě stabilních výkonů mu imponoval i mladíkův výkon na Old Trafford.

Pro francouzský list 'Le Parisien' o Varanovi prohlásil: „Udržoval si až neuvěřitelnou úroveň soustředění v zápase, který svou důležitostí připomínal finále Ligy mistrů. Na někoho, kdo je 'jen 19letým klukem', ukázal abnormální úroveň vyzrálosti a technické přesnosti a plynulosti,“ chválil Deschamps migranta mezi reprezentační jedenadvacítkou a 'áčkem'. Brzy to, jak to tak vypadá, bude stabilně první tým.

Podle bývalého trenéra Marseille prokázal Varane svou kvalitu i tím, že v posledních zápasech posadil jen na lavičku Pepeho, který podle Deschampse „není jen tak nějakým starým hráčem,“ ale prvotřídním stoperem.

Deschamps Varana povolal do reprezentace už před měsícem, jenže Varane nakonec na sraz vinou menšího zranění ani neodcestoval. Další šanci bude mít zanedlouho, po dvou hracích týdnech La Ligy je zde další reprezentační pauza a Deschamps po těchto výkonech Varana jen stěží pomine.

To, zda ho pro zápasy s Gruzií a Španělskem vskutku povolal, si nechal bývalý reprezentant své země pro sebe. Odpověděl oklikou. „Potřebuje si svou výkonnost udržet dlouhodobě. Být TOP hráčem znamená zůstat na vrcholu dlouhodobě.“

Momentálně Deschamps na pozicích reprezentačních stoperů sází na Laurenta Koscielneho z Arsenalu a Mamadou Sakha z PSG, který ačkoliv v klubu nehraje stabilně, udržuje si své místo v reprezentaci. Stabilními členy širšího kádru jsou také Adil Rami z Valencie a Mapou Yangambiwa z Newcastlu. Nicméně, nejen francouzský tisk označuje Varana jako budoucího tahouna defenzívy Les Blues. Varane má nakročeno k zářné budoucnosti.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (40 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!