2. zápas Španělského superpoháru (29.8.) | Výkop: 22:30

Stadion: Santiago Bernabéu, Madrid (83 000 diváků)
Gonzalo Higuaín (11.)Lionel Messi (45.)
Cristiano Ronaldo (19.)
Reportáž utkání
Supercopa 2012

Real Madrid to dokázal. Vyhrál 2:1 a získal Superpohár. I když druhý poločas byl šílený nápor na nervy, protože u Barcelony nešlo vůbec poznat, že hraje v deseti, ale zvládli jsme to, sice s odřenýma ušima, ale zvládli. Hala Madrid!!!

Real Madrid do tohoto zápasu nevstupoval zrovna nejlépe, protože v prvním zápase prohrál 3:2 a bylo tak jasné, že dnes bude muset riskovat. Hráče obou týmů na Santiago Bernabéu uvítali fanoušci s býlími vlaječkami a každého fanouška Realu Madrid v tu chvíli určitě napadlo, že by tam chtěl být.

Začátek zápasu byl pozvolný. Ani jeden tým nechtěl udělat chybu, ale po pár minutách se hra začala rozjíždět a svěřenci Josého Mourinha byli při chuti. Gonzalo Higuain se zastřeloval už od 7. minuty, ale to trefil jen Valdése. O dvě minuty později udělal Mascherano chybu, kterou ztrestal právě Higuaín. Real Madrid vedl 1:0 a nám se hned lépe dýchalo.

V následujících minutách měl Real Madrid značnou převahu a Barcelonu téměř k ničemu nepouštěl. V 19. minutě udělal chybu druhý stoper Barcelony. Tentokrát to byl Piqué a Cristiano Ronaldo využil darované příležitosti a míč umístil do Valdésovy brány. Los Blancos vedli 2:0 a vypadalo to, že to bude pohodička.

Ve 24. minutě dal gól Pepe, ale jelikož před tím fauloval hráče Barcelony, tak nebyl uznaný.  O 4. minuty později se udál klíčový okamžik celého zápasu. Adriano fauloval Cristiana Ronalda, který se řítil sám na Valdése a za to vyfasoval červenou kartu. Hráči Barcelony byli nějakou chvíli jako opaření. S tím se dalo počítat, protože hrát v oslabení není jen tak. Některý tým by to totálně položilo, ale Barcelona se dokázala sebrat a za nějakou chvíli nešlo ani poznat, že hraje v deseti.

Ve 45. minutě po faulu Xabiho Alonsa Barcelona kopala volný přímý kop. K němu se postavil Lionel Messi a míč umístil přímo do brány. I když se jedná o největšího soupeře, kterého Real Madrid má, tak musím uznat, že to byla výstavní trefa. První poločas byl tak u konce a Real Madrid dostal smolný gól do šatny. Opět se potvrdilo pravidlo, že standardky dělají Realu Madrid velké problémy.

RonaldoBarca

Real Madrid měl do druhého poločasu hrozný vstup. Hráči jenom bránili a chvílemi to vypadalo, že to Barcelona ještě dokáže otočit. Cristiano sice na Valdése vyslal několik střel, ale žádná v bráně neskončila. Jinak Real Madrid preferoval styl hry, který by se dal pojmenovat ´lážo plážo´, protože Los Blancos vůbec nic nehráli a Barcelona se tak dostávala do šancí. Nápor na nervy to byl opravdu velký.

V několika okamžicích nás podržel Iker, jako tomu bylo v 62. minutě, když zlikvidoval střelu Pedra. V 76. minutě zahrozil Jordi Alba, který obešel Ikera, ale ztroskotal na Sergiovi. Andrés Iniesta zkusil vystřelit z dálky, ale k jeho smůle míč letěl nad branku, ale střela to byla pěkná.

To Sami Khedira si zase prošel přes celou obranu, ale ztroskotal až na Valdésovi. Nejvíc vynadat by si zasloužil Gonzalo Higuaín, protože tolik šancí, kolik dnes spálil, to je opravdu na zbláznění. Jeho tyčka v 80. minutě bude štvát fanoušky Realu Madrid asi ještě hodně dlouho, ale musím podotknout, že ten míč byl tečovaný. Jinak by v bráně možná skončil.

Na hřiště se podívala také nová posila Realu Madrid Luka Modric. I když hrál jen 10 minut, tak si myslím, že se dobře uvedl. Nic nepokazil a málem dal gól. Pro Luku je to úspěšný start do nového klubu. První zápas a hned trofej.

Ale do konce zápasu zbývalo ještě několik minut a Barcelona svůj nápor stále zvětšovala. Iker se opravdu nenudil a v nastavení pořádně zahrozil Messi, ale Iker si se střelou poradil.

Real Madrid tak vyhrál španělský Superpohár a všem se určitě oddechlo, protože po těch třech úvodních zápasech to s námi nevypadalo moc dobře. Real Madrid v prvním poločase dominoval, čemuž určitě pomohlo i to, že byl vyloučený Adriano, ale ve druhém poločase kralovala Barcelona a vůbec nebylo poznat, že hraje jen v deseti. Real Madrid měl tak pořádné štěstí, že nedostal vyrovnávací gól a na druhou stranu je škoda, že Los Blancos nedali víc gólů, protože šancí měli opravdu hodně.

Real Madrid tak získal svoji první trofej v této sezóně. Pohár zvedl nad hlavu kapitán Iker Casillas a na Santiago Bernabéu propukla obrovská radost jak u hráčů, tak i u fanoušků domácího celku. Doufejme tedy, že k této trofeji hráči Realu Madrid ještě nějakou přidají. HALA MADRID!!!