Kdo získá Ballon d'Or? Cristiano, Xavi nebo Messi?

Čas 05. 12. 2011, 16:48 | Autor Lulinka | Zdrojas.com, marca.com
Kandidáti na Zlatý míč
Kandidáti na Zlatý míč

Časopis France Football dnes zveřejnil jména tří finalistů, kteří se utkají o Ballon d'Or pro rok 2011. Kromě toho byla zveřejněna i jména tří nejlepších trenérů a tří kandidátů na gól roku.

Z užší nominace, ve které bylo 23 hráčů, postoupili jen tři. Jmenovitě to jsou Cristiano Ronaldo, Xavi Hernández a Lionel Messi. V loňském roce získal Ballon d'Or Lionel Messi, tak uvidíme, jestli obhájí prvenství. Messi s Barcelonou vyhrál La Ligu i Ligu mistrů a stal se druhým nejlepším střelcem španělské ligy, ale v reprezentaci se mu zase tak moc nedařilo.

Na paty mu hodně šlape Cristiano Ronaldo, protože dal v uplynulé sezóně v La Lize nejvíc gólů a s Portugalskem postoupil na Euro 2012 a Realu Madrid vystřelil titul z Copa del Rey. Cristiano k tomu, že se dostal mezi tři favority, řekl: „Je fantastické být znovu nominovaný a být jedním ze tří kandidátů na FIFA Ballon d'Or."

Třetím kandidátem je Xavi Hernández, bez kterého by Barcelona a španělská reprezentace nebyly tam, kde jsou teď. Spousta lidí si myslí, že by toto ocenění měl získat právě Xavi, ale jak to dopadne, se dozvíme 9. ledna (január) 2012.

Také byla zveřejněna jména tří kandidátů na nejlepšího trenéra roku. Určitě není velkým překvapením, že je zde José Mourinho (Real Madrid) společně s Josepem Guardiolou (FC Barcelona) a Alexem Fergusonem (Manchester United).

Na gól roku byli nominováni Wayne Rooney, Neymar a Lionel Messi.

Nejlepší fotbalistkou se stane buď Marta, Homare Sawa nebo Abby Wambach. Kandidáty na nejlepšího trenéra/trenérku ženských fotbalových týmů jsou Bruno Bini, Norio Sasaki a Pia Sundhage.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (94 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!